Херсонський нардеп ініціює атаку на свободу слова?

Народний депутат від Херсонщини Іван Вінник є одним з авторів законопроекту, який голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленконазвав атакою на свободу слова.

До порядку денного сесійного засідання Верховної Ради України включили законопроект №6688, яким хочуть дозволити органів влади без рішення суду блокувати будь-які Інтернет - сайти.

Автори законопроекту - нардепи з комітету національної безпеки і оборони ВРУ Іван Вінник, Дмитро Тимчук та Тетяна Чорновіл пропонують внести зміни до деяких законів з метою "протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері".

У разі ухвалення закону такими загрозами вважатимуть вплив на дії органів влади і віднесуть їх до категорії "технологічний тероризм", а Службі безпеки України хочуть надати право блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу вже не тільки за рішенням суду, а й на підставі рішення прокурора, слідчого або Ради нацбезпеки і оборони.

Це "Нова атака на свободу слова!" – так охарактеризував цей законопроект голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко:

"Парламент вніс до порядку денного проект законодавчих змін "щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері". У позасудовий спосіб влада зможе заблокувати діяльність будь-якого сайту!

Адже технологічним тероризмом визнаються дії "...та/або спрямовані на порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, на здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або не вчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, об'єднаннями громадян, юридичними особами, або привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного (терориста)".

Без суду, без адвокатів, без слідчих дій в редакціях українців можна буде позбавляти доступу до "не таких" сайтів. Авторами диктаторських поправок є Іван Вінник, Дмитро Тимчук та Тетяна Чорновол.

Базовий - Комітет з питань свободи слова - проігнорований повністю! Його навіть немає серед комітетів, де має розглядатися законопроект. Перший заступник голови Комітету Ольга Червакова вже називає проект "сталінським"!

Але лідерство і відповідальність! За включення до порядку денного парламенту диких ініціатив обмежити свободу слова несуть БПП (91 голосів "за"), НФ (67 - "за") та Радикальна партія (19- "за") і "Воля народу" (19-"за"), - повідомив Сергій Томіленко

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон