У безпритульних тварин в Голій Пристані з’являться опікуни

Аби вирішити проблему з бездомними Мурками та Барбосами, депутати у Голій Пристані планують затвердити Програму регулювання чисельності безпритульних тварин. Розрахована вона до 2020 року.

Загальний кошторис Програми – 280 тис. грн. З них 130 тисяч – з міського бюджету. Інші кошти планують залучити з інших джерел.

Що планують зробити за ці гроші? По-перше, порахують усіх тварин, визначать їх ареал перебування. До підготовки заходів запобігання зараженню людей від безпритульних собак і кішок підключать науковців.

Окрім цього, планують створити Єдиний реєстр опікунів безпритульних тварин. Ці люди добровільно будуть брати на себе зобов'язання годувати та піклуватись про песиків і котиків. Вести його буде громадська організація або комунальне підприємство. На додачу створять Єдину міську електронну базу даних усіх тварин.

Також у місті планують впровадити систему обліку та ідентифікації безпритульних чотирилапих, масової стерилізації, щеплення, профілактичних обробок безпритульних тварин. Їх хочуть відловлювати гуманними методами, стерилізувати і знову повертати на вулицю.

Виконавцями Програми зможуть стати як підприємства та організації різних форм власності, так і громадські організації.

На відлов безпритульних тварин, медикаментозне забезпечення, стерилізацію та візуальну ідентифікацію тварин цього року передбачено 45 тисяч бюджетних гривень. Ще 50 – з інших джерел. Наприклад, пожертв. Витрати на одну тварину становлять до 900 грн. Тобто у 2018 році у Голій Пристані грошей вистачить на 105 песиків і котиків.

Олена ПІМЕНОВА

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів