Ранній гість на херсонських прилавках

Цього року всі агроексперти сходяться в думці, що природа зробить нам великий подарунок. І ми вдосталь посмакуємо ягодами, овочами та фруктами.

Полуниця вже заполонила всі херсонські магазини та базари. Хоч і з теплиць, проте ягідки з відкритого ґрунту мають з'явитись вже у червні.

Херсонські гурмани вже можуть посмакувати першою черешнею. На Шуменському ринку її продають по 30 грн за кілограм. Проте вона дуже маленька.

У торгових рядах вже можна зустріти і несподіваного гостя – персик. Як розповіла продавчиня, ці плоди – поки що не херсонські. Їх привезли із Молдови. Там вони також достигли рано, бо погода дуже спекотна. Ціни не такі високі, як на першу полуницю – 30 гривень за кілограм проти 170.

До речі, персик – дуже корисний фрукт. У ньому містяться калій, магній, залізо, фосфор, цинк, мідь, марганець і селен, багато каротину та вітаміну С.

Протипоказань до персиків зовсім небагато. Незважаючи на усі свої корисні властивості персики не рекомендується вживати людям, що страждають цукровим діабетом і ожирінням, а шкірка персика може викликати алергію через затримування на ній великої кількості пилку.

Смакуйте на здоров'я!

Олена ПІМЕНОВА
Фото автора

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів