У Херсоні відбувся танцювальний марафон

Вчора, 17 травня жителі усіх міст України святкували День вишиванки!

Це свято було започатковано у 2006-ому році. Тоді ідею акції «Всесвітній день вишиванки» запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів університету та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято перетворилося у всеукраїнське.

Головною метою, з якою відзначається День вишиванки, є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. До речі, постійної дати Дня вишиванки немає, але його прийнято відзначати щороку в третій четвер травня.

У 2011 році під час свята, присвяченого національному одягу українців, було встановлено Гіннесівський рекорд за кількістю людей у вишиванках в одному місці. Тоді на Центральній площі Чернівців зібралося понад 4000 людей у вишиванках.

Протягом останніх років, починаючи з 2014-ого, День вишиванки набув ще більшої популярності не тільки на заході України, а й по всій країні. У цей день в кожному місті відбуваються різноманітні святкові заходи, а люди вдягають вишиванки на роботу, навчання і т. д.

Херсон не є винятком. Вчора на площі Свободи зібралося чимало жителів нашого міста, щоб відзначити одне з найголовніших свят нашої нації.

Саме до Дня вишиванки на центральній площі відбувся танцювальний марафон «Молодь Херсонщини – майбутнє Європи!».

У рамках чотиригодинного марафону виступили найкращі танцювальні колективи міста та області. Позитив та гарний святковий настрій херсонцям подарували: хореографічний колектив «Нон-стоп» Будинку культури селища Камишани, народний художній колектив ансамбль танцю «Райдуга»,

хореографічний колектив «Фортуна» Херсонської дитячої школи мистецтв, народний художній колектив ансамбль танцю «Візерунок» Херсонського палацу дитячої та юнацької творчості, ансамбль бального танцю «Каравела» Скадовського районного будинку культури ім. Шевченка,

танцювальний художній колектив ансамбль танцю «Натхнення», хореографічна студія «Колібрі», хореографічний колектив «Аура», танцювальний колектив «Креатив данс» та багато-багато інших.

Також під час заходу усі небайдужі херсонці мали змогу взяти участь у благодійній акції «Скринька життя» і матеріально допомогти хворим дітям з Онкогематологічного дитячого відділення Херсонської обласної лікарні.

Для усіх гостей свята працювала виставка-ярмарок майстрів народного мистецтва та майстер-класи з традиційних видів ремесел, де кожен міг придбати якусь гарну річ ручної роботи, а також вишиванку.

До речі, саме вишиванок на святкуванні Дня вишиванки було чомусь замало.

Наталія РОЖКОВАН
Фото автора

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів