Херсон приєднається до всеукраїнської акції "НІ! Виборам за законом Януковича"

Завтра,15 травня, о 9:00 на площі Свободи в Херсоні представники різних політичних сил та громадські активісти публічно вимагатимуть ухвалення в другому читанні та в цілому проекту Виборчого кодексу (№3112-1), що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Подібні акції заплановані в цей час в усіх обласних центрах країни.

Про це під час прес-конференції розповів координатор ГО «Центр UA» в Херсонській області Сергій Нікітенко. Змішану виборчу систему в Україні запровадили спочатку за часів Кучми, а повернули – за Януковича. Саме завдяки їй Партії регіонів вдалося зберегти свою більшість у 2012 році, і країна прискореними кроками пішла в бік корупції та авторитаризму.

Особливість змішаної системи в тому, що партія влади, яка втратила довіру виборців, все одно має шанс зібрати нову більшість за рахунок мажоритарників-самовисуванців, яких вона підтримає адмінресурсом, вважають прихильники зміни Виборчого кодексу.

Учасники акції переконані в необхідності зміни виборчого законодавства, яке було ухвалене ще за часів попередньої влади. «Незважаючи на обіцянки народних депутатів змінити закон про вибори, у нас до цього часу діє той закон, який приймався при Вікторі Януковичу», – зазначає голова обласної організації КВУ Дементій Білий.

«Зараз діє пропорційна виборча система, коли до Верховної Ради обирається 50% народних депутатів за партійними списками, а ще 50% – на мажоритарних округах. Пропонується ввести так звані регіональні відкриті списки, на яких була б змагальність не тільки між кандидатами в округах, а, й між кандидатами в партіях. Щоб список партії в регіоні очолював найбільш популярний кандидат. Оновлена виборча система забезпечить пропорційне представництво всіх груп інтересів, які існують у країні та дозволить сформувати повний склад Парламенту. Це вигідно передусім представникам місцевих еліт, які мають амбіції балотуватися на майбутніх виборах, тому ми закликаємо всіх прийти і підтримати наші вимоги», – додає Сергій Нікітенко.

Продовженням цієї кампанії стане акція 17 травня у Києві під стінами Верховної Ради, де альянс політичних партій, які лобіюють новий Виборчий кодекс вимагатимуть від парламенту ухвалення законопроекту №3112-1 у цілому. Наразі такі вимоги публічно підтримали Громадський рух ЧЕСНО, рух «Визволення», політичні партії «Батьківщина», «Громадянська позиція», «Демократичний Альянс», «Європейська партія України», «Народний контроль», «Національний корпус», «Самопоміч», «Свобода», Київська міська партійна організація партії «Сила людей» і Громадський рух «Хвиля».

Іван АНТИПЕНКО
«День»

Фото з архіву "Дня"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів