Важливі для Херсонщини питання розглядали в ХДУ

У Херсонському державному університеті відбулась Конференція трудового колективу за участю 109 делегатів, на якій розглядалися важливі питання не лише для вишу, але і для нашого регіону.

До обговорення першого питання долучились директор Генічеського медичного училища Херсонської обласної ради Лілія Піжук, директор Департаменту охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації Віктор Короленко.

Згідно витягу з протоколу №1 від 26 квітня 2018 року загальних зборів трудового колективу Генічеського медичного училища, колектив закладу звернувся з проханням розглянути можливість включення в структуру Херсонського державного університету Генічеського медичного училища.

Для класичного університету, який є лідером з надання освітніх послуг на теренах Херсонщини, дуже важливо створювати не лише відповідне горизонтальне, але і вертикальне інтегроване освітнє середовище. В університеті планується відкриття медичного факультету.

Подібні освітні холдинги – це можливість для студентів покроково отримати відповідні ступені, не виїжджаючи за межі регіону і мати можливість працевлаштуватись в майбутньому на Херсонщині, яка має дефіцит медичних кадрів.
Питання приєднання Генічеського медичного училища до структури ХДУ має підтримку і народного депутата України Сергій Хланя, народних депутатів від Херсонщини, голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва, бо це питання розвитку територій та збереження людського капіталу.

Делегати конференції одноголосно підтримали питання стосовно приєднання медучилища до структури ХДУ. Сподіваюсь відповідне рішення приймуть і депутати Херсонської обласної ради на черговій сесії. Тоді документи будуть направлені до Міністерства освіти та науки України, Міністерства фінансів та Кабінету Міністрів.

На конференції трудового колективу розглядалось і питання щодо поточної ситуації зі спортивно-оздоровчим табором «Буревісник», який розташований на узбережжі Чорного моря в смт. Лазурне Скадовського району Херсонської області, і є власністю ХДУ.

На жаль, результати минулого фінансового року невтішні. Проректор з фінансово-господарської та науково-педагогічної роботи Максим Вінник, представник юридичного відділу Ксенія Парасочкіна, головний бухгалтер ХДУ Ірина Попова розповіли про фінансову збитковість та судову тяганину за останнє десятиліття щодо прав на земельну ділянку.

При призначенні нового керівництва, утвердженні фінансового плану, ми повинні розуміти, яким чином підрозділ розвиватиметься та повертатиме університету кошти, які були «Буревіснику» виділені на погашення фінансової заборгованості. Ці кошти повинні бути спрямовані на покращення інфраструктури нашого закладу.

Важливо і поставити врешті-решт крапку в судовій тяганині щодо майнових прав на земельну ділянку СОТ «Буревісник».

На конференції було прийнято рішення звернутися до Кабінету Міністрів України, до Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, щоб скасувати незаконні рішення Лазурненської селищної ради про переведення ділянки, що належить університету із державної форми власності на комунальну. Також до Генеральної прокуратури для перевірки законності дій селищної ради стосовно цього питання.

Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів