На усиновлення чекає 737 херсонських дітей

Саме стільки дітей з Херсонської області перебуває в базі Мінсоцполітики. Усі вони очікують на нових тата і маму.

Усього ж в базі – понад 16 тисяч хлопчиків і дівчаток.

Переважна більшість дітей, які чекають на усиновлення у Херсонській області, старші 10 років. Таких карток у базі 530. Ще 10 діткам ледь виповнився один рік і зараз вони шукають нових батьків.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, мають звернутись з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем свого проживання.

До заяви варто додати такі документи:

1) копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС;

3) копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4) висновок про стан здоров'я кожного заявника;

5) засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

6) довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Є певний перелік осіб, які не можуть стати усиновлювачами. Це люди, позбавлені батьківських прав, ті, хто визнаний недієздатним.

Якщо різниця у віці між дитиною, яку бажають усиновити, та заявниками становить менше 15 років – вони не стануть кандидатами на усиновлення. Також дитину не віддадуть в родину, якщо сума сукупного доходу на кожного члена сім'ї менша, ніж установлений законодавством прожитковий мінімум. Або якщо житлове приміщення заявників перебуває в незадовільному санітарно-гігієнічному стані.

Саме усиновлення дітей проводиться на підставі рішення суду.

Якщо ви готові стати батьками - картки дітей можна переглянути за посиланням.

Олена ПІМЕНОВА

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів