Нотатки з сесії Горностаївської райради на Херсонщині

Межі селища - змінити, дороги - ремонтувати, бюджет - ділити справедливо...

Власне ці три питання, зважаючи на активність їх обговорення, були чи не найголовнішими на пленарному засіданні ХХІІІ сесії районної ради, яке відбулося 16 лютого 2018 року.

ЧИ РОЗВИВАЄТЬСЯ РАЙОН

На порядок денний сесії було внесено 27 питань. Під час підготовки матеріалів до сесії відбулося спільне засідання президії та галузевих постійних комісій, де ґрунтовно були вивчені та обговорені питання порядку денного.

Найперше – розглянули підсумки минулого року. Звітував про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку району за 2017 рік, а згодом окреслив основні напрямки аналогічної програми на рік поточний голова райдержадміністрації Олександр Єрохін.

Загалом картина майже не змінилася: у рослинницькій галузі – успіхи; у тваринництві – знову зменшення поголів'я корів та свиней – відповідно й виробництво цієї продукції; захворюваність населення за всіма класами хвороб збільшилася порівняно з 2016 роком; у соціальній сфері – все ще 17 (передостаннє) місце в обласному рейтингу із рівня середньої заробітної плати.

На запитання, над чим працюватимуть нинішнього року, очільник району назвав з-поміж найважливіших заходів: зробити Ольгинську школу опорною, Червонополянську лікарню – базовою для Костянтинівської ОТГ, в Ольгиному побудувати сучасне приміщення сімейної амбулаторії з квартирою та ремонтувати дороги.

НЕПРОЇЗНІ ДОРОГИ

Передбачаючи, що будуть запитання, голова райдержадміністрації, як і на попередній сесії, акцентував увагу на проблемах, яких у районі не вдається повністю позбавитися – це погані дороги та нерегулярне автобусне сполучення.

Стосовно доріг, то минулого року дещо вдалося зробити, але виділені кошти повністю не були освоєні. Нинішнього року змінами до бюджету з вільних залишків передбачили 400 тисяч гривень на ремонт доріг Горностаївка - Славне та Ольгине –Костянтинівка. Планується додати ще 100 тисяч на щебеневу дорогу Заводівка - Маринське.

Окрім того дорога Ольгине – Червоноблагодатне внесена до обласної програми автомобільних доріг загальною вартістю 10 мільйонів гривень – щоб їх виділили з обласного бюджету, потрібна проектно-кошторисна документація, тож на це передбачили 50 тисяч гривень.

Олександр Єрохін зауважив, що нині змінилася структура обслуговування доріг – дороги передали в підпорядкування області, тож Укравтодор опікується лише однією дорогою на території нашого району - Каховка - Кам'янка-Дніпровська. Голова районної ради Сергій Карпеченко додав, що область отримала на дороги 316 мільйонів гривень.

Зауважень щодо ремонту доріг у депутатів було чимало, зокрема Володимир Луговець нагадав про не відремонтоване «кільце» на в'їзді з траси до Горностаївки, де роботи виконував Горностаївський автодор. Водночас запропонував цей відрізок відремонтувати приватними коштами у складчину.

АВТОБУСНЕ ПЕРЕВЕЗЕННЯ НЕРЕГУЛЯРНЕ

Одне з наболілих питань, що викликало жваву дискусію на сесії - це автобусне сполучення. Депутати довели до відома районну владу, що автобуси їздять нерегулярно, не дотримуються часу, тому люди не впевнені, чи буде він, чи ні. Так депутат Олександр Афанасьєв зауважив, що автобус Красне – Нова Каховка не доїжджає до Красного через розбиту дорогу.

Ситуацію спробував пояснити голова райдержадміністрації. За його словами, діє поки що тимчасова угода з перевізниками і вони напрацьовують маршрути, попросив допомоги в контролі за нелегальними перевезниками, які їздять попереду автобуса й забирають пасажирів. Тому автобуси їдуть напівпорожні, що звісно невигідно для офіційного перевізника. Автобуси обслуговують пасажирів у вівторок та п'ятницю.

Загалом у районі діють маршрути: Горностаївка – Каїри, Старолук'янівка – Горностаївка, Красне – Нова Каховка, Горностаївка – Херсон, Велика Благовіщенка – Херсон, Лопатки – Нова Каховка. Якщо сьогодні вони нерегулярні, то після проведення тендеру, що незабаром відбудуться і в районі, і в області – маршрути мають налагодитися. Так запевнив голва райдержадміністрації знову наголосивши, що треба боротися з нелегальними перевізниками.

ЗАЛИШКИ КОШТІВ НА ВСІ ГРОМАДИ

Заслухали на сесії й звіт про виконання бюджету за минулий рік. Загалом бюджет виконано успішно – з доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одну особу населення Горностаївщина тримає в обласному рейтингу 6 місце. Район за результатами року надбав близько 6,5 мільйонів вільних залишків.

Під час обговорення змін до бюджету 2018 року, частину – 1,5 мільйонів гривень залишків спрямували, зокрема: на утримання та ремонт доріг – 400 тисяч гривень, на заклади медицини та медичне обслуговування – 600 тисяч, на соціальний захист населення – 100 тисяч, на культуру 200 тисяч, на спорт – 120 тисяч гривень. На висвітлення своєї дільності влада передбачила 10 тисяч гривень.

Директор Каїрської загальноосвітньої школи, депутат Валерій Бєліков висловив невдоволення щодо розподілу вільних залишків, зауваживши, що дбали їх за участі й Каїрської громади, а при розподілі про неї забули. Депутати, висловивши свої неоднозначні думки стосовно вибору каїрців піти в Любимівську громаду, погодилися, що частку коштів треба спрямувати й на Каїри. Тож запропонували сусідам надати свої пропозиції потреби в коштах.

Голова райдержадміністрації Олександр Єрохін, додав, що після того, як територіальні громади пропишуть у своїх програмах заходи з розвитку, коштами райбюджету допомагатимуть їх реалізовувати.

Депутати нагадали про ремонт Костянтинівської школи, на яку було виділено 4 мільйони гривень з державного бюджету розвитку, з них освоєно лише 700 тисяч, а решту втратили – (про це – в окремому матеріалі).

«КАЙДАШЕВА» МЕЖА

Обговорення добросусідських стосунків з каїрцями продовжилося, коли розглядали повторно питання про зміну меж селища Горностаївка. Нагадаю, межі селища Горностаївки пропонують змінити, передавши з Каїрської громади орієнтовно 20 гектарів на користь селища, тієї території, де знаходяться районна лікарня, 5-поверховий будинок та водозабірна станція.

Під час обговорення дехто з каїрських депутатів висловлював заперечення, мовляв, чому 20 гектарів, а не 17? Та й загалом, чому вони їх мають віддавати? Інші відстоювали позицію, що так бути не може, аби півбудинку й частина лікарні були на території іншої ради, а вмайбутньому, можливо і району. До того ж, як пояснив голова районної ради Сергій Карпеченко, була зустріч з каїрським активом, де прозвучало, що більшість мешканців незадоволені переходом до Любимівської громади.

Водночас були нарікання і на несправедливий підхід до розподілу майна, зокрема, що передали школі зовсім несправний автобус. Хоча директор Червоноблагодатненської школи, депутат Олександр Афанасьєв, заперечив такий факт, нагадавши, що автобус 2004 року випуску, але при передачі у ньому замінили скати та деякі запчастини.

Словом, автобус каїрці повернули назад, а зміну меж погодили більшістю голосів – три депутата проголосували «проти», один – утримався. Слід додати, що всі інші рішення сесії депутати прийняли одноголосно.

ПРО РІЗНЕ

Окрім цього, на сесії розглянули виконання деяких галузевих програм та зміни до них, які не викликали особливого обговорення. Зокрема зміни внесені до районної програми розвитку доріг загального користування та вулично-дорожньої мережі населених пунктів. Не було ніяких заперечень і стосовно реформування районної газети – депутати одноголосно прийняли рішення за вихід районної ради із співзасновників газети й відпустили засіб масової інформації у «вільне плавання».

За пропозицією директора ПСП «Дружба» депутата Володимира Луговця на сесії прийняли звернення до керівництва держави щодо ситуації, що склалася стосовно закупівель молока з домогосподарств.

Любов РУДЯ,
газета «Сільські новини»

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів