Херсонщина має сприятливі умови для розвитку водного транспорту

Про це сьогодні, 7 лютого, говорив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв на круглому столі «Розвиток суднобудування та судноплавства в Україні», який у Верховній Раді України організували народні депутати з об'єднання «За розвиток річок України».

Захід відбувся за участі віце-прем'єр-міністра України з питань євроінтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, міністра інфраструктури Володимира Омеляна, народних депутатів України, послів країн ЄС, представників міністерств, представництв ЄС в Україні, міжнародних установ, IFC, EBRD, голів обласних та районних адміністрацій, науковців.

Учасники круглого столу обговорювали законопроекти, спрямовані на відновлення судно будівничої галузі України шляхом зменшення податкового навантаження та стимулювання підприємств галузі, а також світові стандарти регулювання плавання внутрішніми водами та фінансування галузі в цілому.

Спікером на зібранні був також голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, адже наш регіон має сприятливі умови для розвитку водного транспорту. Тут розташовані 2 морських порти – Херсонський та Скадовський, сумарна потужність вантажопереробки яких становить 6,0 млн. тонн.

- Для області, територією якої проходить головна водна артерія України, було б доцільно розвивати перевезення водним транспортом, враховуючи необхідність розвантаження автомобільних доріг від великовагового транспорту із зерновим вантажем.

З цією метою ми активно співпрацюємо з підприємством «НІБУЛОН», яке побудувало в області 2 зернові термінали й відродило пасажирські перевезення річковим транспортом.

Використання потенціалу транскордонних річок, таких як Дніпро, забезпечить сполучення з європейськими країнами басейну Балтійського моря. Зокрема, перспективним є впровадження річкового транспортного коридору за маршрутом Херсон – Мозир (Білорусь).

Завдяки розвитку водних перевезень, портової інфраструктури України, у тому числі Херсонської області, можливо вже найближчим часом збільшити загальний товаропотік з 3,8 млрд. доларів США (в 2016 році) до 8 млрд. доларів США, - відзначив очільник області Андрій Гордєєв.

Також він додав, що потенціал р. Дніпро дозволяє поновити повноцінну роботу суднохідного шляху Е-40 та річкові перевезення за маршрутом Балтійське море – Гданськ – Дніпро – Чорне море, здійснити впровадження контейнерних перевезень (у тому числі рефрижераторних) та навалочних вантажів по р. Дніпро до Республіки Білорусь (Нижні Жари, Мозирь) (потенційний вантажооборот до 25 млн. тонн в рік).

До того ж, під час проведення інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» у вересні 2017 року було підписано тристоронній меморандум про співробітництво та партнерство між Херсонською обласною державною адміністрацією, Гомельським обласним виконавчим комітетом Республіки Білорусь та ТОВ «СП «Нібулон», яким передбачено спільне впровадження інвестиційної діяльності на території Херсонської області шляхом розвитку інфраструктури аграрного ринку з використанням новітніх технологій та передового сучасного досвіду, а також розвитку туристичної галузі шляхом організації річкових подорожей та круїзів з використанням сучасної водної техніки.

На теперішній час актуальним завданням є не лише оновлення існуючої портової інфраструктури нашої області, а й підвищення ефективності організації їх виробничої діяльності. Адже серед країн Чорноморського регіону Україна володіє однією з найпотужніших портових інфраструктур, але її технічний стан наразі не є задовільним.

Елеонора ГУСЬКОВА

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів