Концерт-реквієм пам'яті жертв Голокосту пройшов у Херсоні

Вчора, 26 січня в Херсонському музикальному училищі, до міжнародного дня Голокосту, який відзначається 27 січня, пройшов меморіальний концерт-реквієм «Пам'ятай минуле заради майбутнього».

Концерт провели єврейська та ромська громади міста, учбово-виховне об'єднання ХАБАД за участю камерного оркестру «Гілея» (диригент Владислав Білявський) Херсонської обласної філармонії та заслуженої артистки України Тетяни Григор'євої.

Увазі присутніх була представлена виставка підготовлена спільними зусиллями єврейської та ромської громад міста. Вихованці УВО Хабад виконали хвилюючу літературно-музичну інсталяцію «Ми пам'ятаємо», присвячену трагічним подіям Голокосту.

«Ми пам'ятаємо минуле заради того, щоб у нашому майбутньому, в історії людства вже ніколи не змогла повторитися така жахлива трагедія. Сьогодні ми намагаємось системно працювати, з використанням мистецького інструментарію вести профілактичну роботу з метою протидії проявам ксенофобії в регіоні, з метою підтримки міжнаціональної злагоди на Херсонщині», - відзначив директор Херсонської обласної філармонії, лідер ромської громади Юрій Іваненко.

Тетяна САФОНОВА

P.S. Дата 27 січня встановлена Генеральною Асамблеєю ООН в пам'ять про звільнення в'язнів нацистського концентраційного табору Освенцім. Всього в роки Другої Світової війни нацистами було знищено понад 1,5 млн. ромів та 6 млн. євреїв, лише тільки за те, що вони належали до цих народів.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів