Херсонщина має власний солодкий врожай

Здавна ми славимося тим, що вирощуємо найсмачніші в Україні кавуни у Голопристанському та Скадовському районах області.Але, виявляється наша область має всі перспективи стати ще й «солодкою» областю.

Аграрії Білозерського вирішили прославити області ще й тим, що ми можемо вирощувати ще один «солодкий» продукт, зовсім не нетипової для нашого краю культури – цукрові буряки.

Аграрна фірма, яка ризикнула зайнятися цим на двох тисячах гектарах орендованих земель на зрошенні цього року отримала в середньому до 60 тонн буряка з гектара (на окремих полях до 100).

Як кажуть фахівці 1 тонна буряків – це майже 72 кілограми чистого цукру. І хоча Херсонщина поки не має власних цукрових заводів, але такі є зовсім неподалік – у сусідів, в Миколаївській області, що дає можливість не витрачати багато грошей на транспортування як сирцю, так і готового продукту, а, от же, здешевлює продукцію.

Цьогорічний врожай, це не рекорд, кажуть аграрії, але привід замислитися над тим, що ця культура тут може цілком нормально родити. Результат пристойний, він дозволяє не тільки окупити витрати, але й отримати прибуток.

Саме тому наступного року клин під вирощування цукрових буряків на землях біля сіл Музиківка, Киселівка, Зеленівка, Наддніпрянське підприємство планує збільшити мінімум до десяти тисяч гектарів.

Задоволені і власники паїв, вони й далі готові здавати землю в оренду цій фірмі, адже орендарі справно платять по зобов'язаннях, і не коренеплодами, чи цукром, а «живими» грішми, то чому ж не працювати далі?

Хто знає, може такими чином через 5 – 10 років на рівні із літньою кавуновою столицею, ми станемо ще й «солодкою» столицею аграрної України, адже сонця у нас багато, вода є, і розумні голови також.

Була б тільки підтримки з боку влади. А може просто – нехай не заважає своєю «турботою»?

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів