Як на Херсонщині депутати на тарифи наїжджали

Через втручання народних обранців уже вдруге був зірваний перегляд тарифів на централізоване опалення у Каховці.

"Про те, що тариф завищений, говорять скупі цифри. Ми їх просто взяли і між собою переділили", — так пояснив методику аналізу запропонованих нових тарифів КП "Каховтеплокомуненерго" проведену комісією з питань роботи житлово-комунального господарства депутат Каховської міськ¬ради від "Опоблоку" Олександр Особа.

Він зі своїми колегами уже вдруге прийшли на засідання виконавчого комітету міськради з метою зірвати розгляд тарифів на опалення для населення і юридичних осіб. І вдруге їм це вдалося.

Особа зізнався, що їм дійсно знадобилося більше місяця, аби "проаналізувати" надані розрахунки. Водночас він не зміг надати жодного офіційного висновку або хоча б протокол засідання депутатської комісії з питань роботи ЖКГ. Також не зміг назвати жодного нормативного документа, що встановлює алгоритм формування тарифів. Увесь депутатський аналіз більше нагадував художню самодіяльність і суб'єктивні припущення, аніж фахову експертну оцінку.

Натомість здогадки "експертів"-депутатів справили велике враження на деяких членів виконкому. "Якщо ця комісія вирахувала обгрунтовний тариф на тепло для населення в 49 грн./кв. м, а підприємство пропонує 57 грн. — щось тут не те", — зауважив, зокрема, Віталій Чернявський.

У свою чергу директор Каховської СЗОШ № 2 Галина Соломахіна нагадала, як рік тому ті самі "експерти" звинувачували її і весь її заклад у намаганні отруїти учнів. Нагадаємо, що тоді один із батьків заявив про використання під час ремонту в класі його доньки нібито небезпечного для здоров'я "токсичного" лінолеуму.

"Дуже швидко з'ясувалося, що це була відверта брехня. Про що свідчить, зокрема, оцінка київ¬ських експертів. Якщо рік тому ці ж депутати повелися нефахово і нерозумно, чому ми повинні думати, що зараз вони змінилися?" — запитала вона.

Оскільки після втручання депутатів питання підвищення тарифу на опалення не набрав потрібної кількості голосів членів виконкому, тепер компенсувати різницю в тарифах доведеться за рахунок платників податків. В іншому випадку не виключається ймовірність зриву опалювального сезону.

"Мало того, що теплові мережі у нас й без того збиткові, міськрада не виділяє жодної копійки на їх оновлення. Тож більша кількість тепла йде просто в землю", — констатує міський голова Андрій Дяченко.

Він нагадав і про поступовий перехід Каховки на автономне опалення. Багатьом малозабезпеченим жителям міста автономку було вже встановлено за рахунок бюджету. Вказав міський голова і про непопулярність такого рішення, але на фоні підвищення цін майже на всі товари і послуги, а також на газ збільшення тарифу на опалення є також неминучим.

Водночас депутати виступають проти й надання гарантій виконання договору про реструктуризацію боргу за спожитий газ для КП "КТКЕ", вважаючи, що підприємство повинно сплачувати його самостійно, вибиваючи гроші з боржників серед населення. Але навіть неозброєним оком видно, що таку "принципову позицію" народні обранці зବй¬мають лише по відношенню до одного підприємства.

Приміром, вони ще у вересні погодилися на суттєве підвищення тарифів для КП "Каховська керуюча компанія". Жодного слова зауваження ніхто з них не висловив і з приводу підняття тарифів на опалення для місцевого КП "Котельщик" уже з жовт¬ня, і намірів автопідприємства підвищити плату за проїзд у автобусах міських маршрутів. "Про все це ми нічого не знали і не чули", — зізналися вони.

Виходить, що депутатам міськради не відомо — те все можна?

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів