Херсонцям розповіли про "підводні камені" неофіційного працевлаштування

В Україні на ринку праці вимальовується певний тренд – кожна третя молода людина віком до 35-ти років працює неофіційно.

Такий сумний висновок був зроблений Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка у 2015 році. Чому українці погоджуються працювати неофіційно? Які ризики очікують нелегального працівника?

Як правильно офіційно оформлюватися на роботу? Відповіді на ці запитання під час семінару «Нелегальна робота: чи є переваги?» шукали слухачі Херсонського міського центру зайнятості.

Під час зустрічі учасники дізналися про ризики нелегального працевлаштування та ознайомилися з основними етапами офіційного оформлення на роботу.

Окрема увага під час семінару була приділена проблемі нелегального працевлаштування за кордоном та найстрашнішому злочину сучасності – торгівлі людьми.

Слухачі семінару дізналися, як при працевлаштуванні за кордон через агенцію-посередника не натрапити на шахраїв, куди треба звертатися у разі порушення прав робітника за кордоном, де можна проконсультуватися з приводу майбутньої поїздки тощо.

Багато дискусій та запитань викликала тема протидії торгівлі людьми. Під час вправи, де учасники намагалися намалювати словесний портрет людини, яка знаходиться у найбільшій групі ризику, виявилося, що майже всі учасники вважають: велика вірогідність потрапити у рабство чекає молоду жінку, яка наважилася поїхати до Туреччини працювати танцівницею.

Але статистичні дані, надані Міжнародною організацією з питань міграції, зруйнували цей стереотип. Виявляється, що до групи ризику сьогодні частіше потрапляють чоловіки з вищою технічною освітою, які вирушили на заробітки до Російської Федерації.

Наприкінці семінару бібліотекар інформаційно-бібліографічного відділу Віжічаніна Лілія зробила огляд художньої літератури, присвяченої темі українських заробітчан.

Доля українців за кордоном, туга за Україною та родиною, особливості ментальності інших народів, проблеми, що виникають у нелегальних працівників тощо – всі ці питання підносяться читачеві у художньому аспекті та висвітлюють проблему нелегального працевлаштування з іншого, більш доступного боку.

Сподіваємося, що отримана інформація допоможе людям, які тимчасово втратили роботу, захистити себе та близьких від проблем, пов'язаних з нелегальним працевлаштуванням.

Херсонський обласний центр зайнятості

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів