Співаковський про ситуацію з субсидіями для ОСББ

Намагався розібратися, що ж саме завадило надходженню в область коштів на компенсацію витрат по субсидіям перед ОСББ.

Як виявилося, сталася прикра помилка у розрахунках, через що Херсонській області було затверджено занижену суму відшкодування «живими коштами».

Ще влітку, як народний депутат, я звертався до Кабінету Міністрів України з вимогою усунути зазначену проблему. Та перерозподіл субвенції відбувся лише наприкінці серпня.

Тоді ж необхідні кошти були надані Херсонській області, однак спочатку - лише «на бумазі», оскільки саме рішення після погодження набрало законної сили тільки у вересні.

Водночас, згідно процедури, Департамент фінансів Херсонської ОДА та Херсонське обласне казначейство у серпні звернулось до Міністерства фінансів з листом щодо компенсації «живими коштами» у сумі лише 640 тис. гривень, які були на той час затверджені КМУ. Через це ОСББ й отримали у вересні з держбюджету ті мінімальні суми, які покривають лише 3% від загальної заборгованості.

У вересні обласний Департамент фінансів та казначейство надіслали до Мінфіну запит вже на виправлену суму компенсації, а саме — на 31 млн. 622 тис. гривень.

До 25 жовтня 2017 року ці кошти, як запевнили в Уряді, будуть перераховані з державного бюджету до Херсонської області для 100% розрахунку. Однак зі свого боку докладаю всі зусилля задля того, щоб гроші надійшли якомога скоріше, адже розумію, наскільки потрібні вони зараз ОСББ для підготовки до зими.

Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів