Пошук німецьких могил не зупиняють на Херсонщині

154 могили німецьких солдатів часів Другої світової війни вдалося знайти представникам Народного союзу Німеччини з догляду за військовими похованням(Volksbund Deutsche Kriegsgraberfursorge) у Каховці.

Протягом вересня тут тривала ексгумація останків, похованих на колишньому німецькому кладовищі в центрі міста між 1941 і 1943 роками. Нині на цьому місці знаходиться парк Слави з братськими могилами танкістів 25-го гвар­дійського полку і невідомих радянських солдатів.

— Усі ці роботи велися за схемою поховань 1942 року, знайденою в архіві Бундесвера. Проте вона була неповною, адже не враховувала пізніші поховання. Виявилося, що на колишньому кладовищі стоїть дитсадок, початкова школа, кілька багатоповерхівок. Тому 2 жовтня ексгумацію припинили і продовжать наступного року, — розповів заступник каховського міського голови Володимир Федченко.

За його словами, в самих роботах задіяно кілька осіб: представники Volksbund, спеціалізованої київ­ської компанії ''Пам'ять і слава'' і волонтери пошукового клубу ''Каховка''. Після завершення ексгумації всіх знайдених солдатів перепоховають на німецькому збірному військовому цвинтарі у Кропивницькому.

— У багатьох могилах були знайдені жетони з інформацією про померлих. На жаль, тільки 30 із них перебувають у хорошому стані, тож є надія точно встановити ці імена, — додав Володимир Федченко. — Загалом усі ці могили були в доброму стані. Ніхто навіть не думав, що вдасться знайти таку їх кількість. Мабуть, це пов'язано з тим, що вони знаходилися у віддалених частинах парку. Адже чималу частину могил встигли перекопати ще у повоєнні роки.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів