"Сезон для нас виявився суцільним випробуванням на міцність. Адже перший місяць літа виявився надто прохолодним. Через це вегетація рослин сповільнилася, а вже у липні-серпні вони не розвивалися через тривалу спеку, коли температура перевищувала сорок градусів.
У вересні ж температура впала так стрімко, що частина посівів уже й не дозріє - частина зерен так і залишилися молочно-білими, наче крейда. Тож на наших плантаціях біля села Бехтери, Збур'ївка, селища Залізний Порт врожай заледве досягає чотирьох тонн з гектара, тоді як на окремих ділянках, розташованих вдаліше, беремо й по вісім тонн", - зазначає директор рисівницького господарства у Голопристанському районі області Станіслав Чуклов.
Цьогоріч у степах Таврії рис виплекали на площі у вісім тисяч гектарів, але недобір врожаю прогнозують всюди. Зібрати в середньому по п'ять тонн "білого золота" з гектара - це вже за щастя, кажуть аграрії.
Хоча від продажу вирощеного зиск буде більший - через недобір закупівельні ціни на рисову крупу в Україні не впали, як у нас зазвичай буває під час збирання врожаю, а дещо навіть піднялися - з 16 до 17 гривень за кілограм. Це дозволить повністю окупити витрати й підготувати чеки до нової посівної наступної осені.
А щодо недобору, то від нього постраждали не тільки рисоводи. Та ж літня посуха знищила майже половину баштанних культур, і виник їх відчутний дефіцит на ринку: навіть у розпал дозрівання кавунів закупівельні ціни на солодку ягоду не падали нижче, ніж 1,8-2 гривні за кілограм.
А на ринках у Херсоні за миршавенькі смугастики вагою у один-два кілограми продавці й поготів просили не менше чотирьох гривень за кілограм.