Місто на Херсонщині в сміттєвій облозі

Місту Олешки на Херсонщині загрожує перспектива бути похованим під завалами сміття. Свій полігон для утилізації твердих побутових відходів тут не збудували, а вивозили їх на полігон у сусідньому Херсоні.

Та той уже переповнений, і приймати ТПВ ще й від сусідів не може. Керівництво Олешок звернулося до Великокопанської об'єднаної територіальної громади із пропозицією купити або взяти в оренду десять гектарів землі під облаштування муніципального полігону.

Але депутати з земельної комісії відмовили навідріз – селяни не хочуть приймати чуже сміття, бо й свого задосить.

«У Великих Копанях діє великий оптовий ринок, який сам «продукує» тонни відходів. Наш власний полігон для утилізації ТПВ через це доводиться щороку збільшувати майже на пів гектара, і там додається по чотири тисячі тонн сміття на рік. Екології це й так не покращує», - каже голова Великокопанської ОТГ Валентина Костенко.

До того проти облаштування муніципального полігону на землях громади висловилися і мешканці села Козачі Лагері. Депутати з навколишніх сіл радять олешківським колегам або шукати земельну ділянку під полігон у межах міста, або пришвидшити будівництво заводу для переробки сміття – обладнання для нього вже запропонували надати китайські компанії.

Та поки ці перемовини тривають мляво, а околиці Олешок буквально на очах заповнюються стихійними звалищами. Вони вже «доповзли» до міського кладовища, і насуваються просто на поховання городян.

"Голос України"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів