Василь Федін: Економічні досягнення Херсонщини поки недостатньо високі для того, щоб ними пишатися

Сьогодні, 30 серпня, в Херсонській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку,промисловості та агропромислового комплексу.

Депутати заслухали доповідь Департаменту фінансів облдержадміністрації про виконання "Програми економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області на 2017 рік за підсумками січня-червня поточного року".

Як зазначив голова комісії Василь Федін, економічні результати і досягнення Херсонщини поки недостатньо високі для того, щоб ними пишатися. Поки цьому заважає високий рівень корупції та низький рівень економіки на загальнодержавному рівні.

Але в найближчий період вирішити елементарні проблеми в регіоні можливо і потрібно. "Треба створювати умови для розвитку сільського господарства і промисловості", – зазначив Василь Федін.

Також депутатам доповіли про виконання в першому півріччі 2017-го року "Програми запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій і оперативного реагування на них у Херсонській області на 2016-2020-рр".

У першому півріччі було зафіксовано 533 випадки реагування. З них – 174 виїзди в Херсонський аеропорт для запобігання надзвичайним ситуаціям. Депутати обговорили проблему недофінансування сфери і шляхи вирішення проблем.

Одним з ключових питань на порядку денному був проект змін до рішення обласної ради від 29 грудня 2016-го року № 358 "Про обласний бюджет на 2017-ий рік".

Зокрема, будуть профінансовані ряд інфраструктурних об'єктів, навчальних закладів Херсонщини в розрізі придбання продуктів харчування і техніки. Депутати ознайомилися з планами Департаменту фінансів обласної державної адміністрації та запропонували почекати рішення профільної комісії з питання бюджету і фінансів.

Профільним питанням для комісії був проект "Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Херсонської області на період до 2020-го року". Заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі обласної державної адміністрації Олена Феодосієва почала доповідь з короткого екскурсу в історію питання.

Також, члени комісії значну уваги приділили стану виконання в області у першому півріччі 2017 року програми формування позитивного іміджу та розвитку зовнішньоекономічної діяльності Херсонської області на 2016 – 2018 роки. За останні роки було підписано ряд угод і меморандумів про співпрацю.

Зокрема, мова йде про спільну роботу з іноземними партнерами в сфері суднобудування. Депутати не тільки заслухали доповідь про досягнення, а й висловили своє бачення економічного розвитку Херсонщини.

Під час роботи депутатської комісії було розглянуто кілька десятків питань: про подання кандидатури до Наглядової ради Агенції регіонального розвитку Херсонської області, про плани та перспективи міжнародного аеропорту «Херсон», можливість розширення і модернізації злітної смуги аеропорту.

Депутати обговорювали й інші важливі проблеми : туристичну привабливість Херсонської області та промисловість. В цілому, комісією були відпрацьовані всі профільні питання.

Херсонська обласна рада

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон