У Херсоні презентували «Вишивані історії»

Фотовиставку «Вишивані історії» відкрили під час урочистих заходів до 26-ї річниці з Дня Незалежності України, на площі Свободи.

Перед глядачами постали 19 світлин жінок – представниць різних професій у вишиванках.

Проект задумали та втілили у життя співробітники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова, а підтримало його управління культури Херсонської ОДА.

Автор світлин – фотохудожник Валентина Моісеєва, яка працює в бібліотеці ім. Б. Лавреньова. До кожної фотографії додається історія появи вишиванки у героїні. Ось, що написала у своїй «story» лейтенант патрульної поліції Херсона, переселенка Тетяна Нейвірт:

«На фото-сесію для патріотичного проекту, в якому мене запросили взяти участь, я одягла звичайну вишиванку. Ця річ не має художньої цінності, просто не в тому справа. Для мене будь-яка вишиванка – то особливий одяг, який підкреслює щастя, щастя народитися українкою.

Так вже склалася моя доля, що в Херсон, це чудове південне місто, мене привела війна. До відомих подій у нашій країні я жила неподалік Дебальцевого на Донеччині і навіть у найстрашнішому сні не могла собі уявити, що незабаром моя мала батьківщина опиниться у вогні...

Але життя невблаганне і настав момент, коли довелося негайно приймати рішення – залишатися на місці чи їхати?Обстріли ставали все гучнішими, частішими і тривалішими. Залишатися в рідному будинку з кожною хвилиною було все небезпечніше.

Я відношуся до людей, які не можуть зраджувати, особливо, зраджувати Вітчизні. То ж швиденько зібрала десятирічну доньку і поїхала, на безпечний, мирний Південь.

Щоб розпочати нове життя. Чесно кажучи, тоді я й гадки не мала, який подарунок приготувала мені доля в тому далекому, незвіданому Херсоні. Але якось на очі потрапило те саме оголошення: «триває набір до Національної поліції в Херсоні». Я ще не знала напевно, навіщо мені це треба, але пішла й написала заяву. І – не пожалкувала!

Зараз я чітко усвідомлюю: прийшла в поліцію, щоб змінити не лише власне життя, а змінити Україну! Ось, чому вишиванка має для мене особливе значення».

Записала Віра ЯРАЯ

Фото Валентина Моісеєва

P.S. Прочитати всі «Вишивані історії», а також переглянути світлини яскравого проекту можна на сайті Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова або на блозі відділу мистецтв даної бібліотеки.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон