На Херсонщині "Доступні ліки" не для всіх

У саботажі урядової програми звинувачують аптечні мережі. Не один місяць чекати безоплатних медикаментівза національною програмою ''Доступні ліки'' доводиться жителям Херсонщини.

Через надходження коштів на рахунок Центру з відшкодування вартості ліків із суттєвим запізненням у Каховському районі лише з 24 квітня місцеві медики почали виписувати відповідні рецепти.

''Хоча аптеки фактично розпочали працювати за цією програмою тільки з другої половини травня'', — констатує головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Антоненко.

Через незадовільне виконання урядової програми Каховський район отримав незадовільну оцінку на обласному рівні.

''Це сталося вперше за всі роки'', — стверд­жує заступник голови райдержадміні­страції Ольга Вакулич.

За її словами, на ''Доступні ліки'' варто звернути увагу сільським головам. ''Субвенція на відшкодування вартості ліків буде надходити і далі, тож потрібно, щоб усі люди знали про таку можливість'', — наголосила вона.

Щоправда, жителям району доведеться за медикаментами їхати до Каховки, а нерідко вартість квитка на автобус вища за вартість самих ''безоплатних'' ліків. Крім того, певній категорії людей не підходять ті чи інші медикаменти або потрібні їм ліки взагалі не доступні за названою програмою — наголошують у РДА.

Всього ж на диспансерному обліку у РЦПМСД перебувають 18809 осіб з гіпертонічною хворобою, 1990 — з цукровим діабетом і 229 з бронхіальною астмою. І саме на ці категорії хворих і розрахована програма ''Доступні ліки''.

— На жаль, наші аптеки не бажають за нею працювати. І це проблема не лише Каховки, а й всієї області, — говорить Олександр Антоненко. — Нам довелося власників аптек умовляти, після чого вдалося укласти 4 договори. Проте зараз безоплатних медикаментів у них немає.

За інформацією Антоненка, станом на 24 липня було виписано 8466 рецептів, відпущено 5056 із них на загальну суму 180,89 тисячі гривень.

''З метою покращення роботи з виконання програми ''Доступні ліки'' дільничній службі поставлено завдання виписування рецептів, їх отоварювання та подвірна видача ліків, що підлягають відшкодуванню, — доповнює він.

— Крім того, за результатами проведеної наприкінці липня в РДА наради за­пропоновано залучити до співпраці співробітників Каховського районного територіального центру соціального обслуговування та визначити аптеку, що реалізовувала б рецепти у вихідні дні''.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон