Аграрії Бериславщини готуються до збирання ранніх зернових

Розмовами про скасування мораторію на продаж землі дуже стурбовані фермери Бериславського району.


''До цього жоден аграрій не готовий, — стверджує голова асоціації фермерів району Олександр Гордієнко. — Вони ставляться негативно до планів уряду скасувати мораторій і готові навіть їхати до Києва страйкувати — хто тракторами, хто на чому''.

За його словами, також у районі склалася не дуже сприятлива ситуація з ''зальот­ними'' підприємцями, котрі готові укладати договори оренди за надзвичайно вигідними розцінками.

''Вони набирають землю, потім право оренди продають іншим — і селяни не знають, до кого їм звертатися. Фірми просто дурять людей, — додає він. — Що стосується самих фермерів, то за 24 роки вони, слава Богу, навчилися вирощувати озимі і не сподіватися ні на кого, крім самих себе. Тим більше, що кожного року цінова політика додає сюрпризів. Уже зараз ціни на ріпак, соняшник, пшеницю суттєво впали. І, як завж­ди, на 20% менша ціна встановлена для фермерських господарств і одноосібників, оскільки вони не є платниками податку на додану вартість.

Також хотілося б нормального ставлення від правоохоронців. Нерідко патрульні заїжджають у поля і питають у трактористів документи. А вони ж їх з собою не беруть, щоб не забруднювати в мазуті та пилюці. Під час збирання врожаю кожна година на вагу золота. Було б добре, щоб нам не заважали робити свою справу''.

Як підкреслює Олександр Гордієнко, озимі в районі у більш-менш нормальному стані. ''Загалом площа ранніх зернових у нашому районі — 48,7 тис. га, що на 3,7 тис. га більше, ніж торік, — розповідає начальник управління агропромислового розвитку Бериславської РДА Володимир Покрищенко. — Аграрії вже провели необхідний для збирання комплекс робіт, готують зернозбиральну техніку. Думаю, з цією роботою вони впораються за 11—14 робочих днів''.

— До збирання врожаю ми приступимо приблизно через 30—40 днів, — доповнює директор ПП ''Югтранзитсервіс-Агропродукт плюс'' Віктор Шарга. — Загалом, рослини нині нормально розвиваються. Хоча є особливості: через довгий період низьких температур маємо хвороби, які здатні вплинути на врожайність. Тож потрібно провести цілий комплекс відповідних заходів.

Про наявність шкідників — зокрема, клопа-черепашки — попереджає аграріїв головний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Анатолій Котляр.

''У цілому ж зернові нині в хорошому стані, — наголосив він. — Проте необхідно захистити озимі від шкідників. Без цього не буде ані гарного врожаю, ані хороших доходів''.

Олександр ПІТОЄВ
"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів