— У нас мають з'явитися нові інститути і університети. Ми повинні утримати дітей, котрі, закінчивши школу, переїздять до великих міст''. Що ж до курортного сезону, мер впевнений, що він буде хорошим. Ба, навіть чудовим. ''Гірше, ніж минулого року, не буде, а буде краще'', — запевняє він.
У минулому році, нагадаю, у Генічеську спостерігався курортний бум, якого не було чверть століття.
— На чому базується така Ваша впевненість, Олександре Васильовичу?
— Протягом року я був у різних містах України і зрозумів, що інтерес до Генічеська великий. Торік наше місто відкрили для себе багато відпочивальників із Західної України. Вони обіцяли приїхати і цього літа, прихопивши ще більше родичів і знайомих. Багато було білорусів, серед яких і моя далека рідня, знімали відео про Генічеськ, яке мали показати рідним. ''Тепер про пляжі Болгарії назовсім забудемо'', — казали...
Перші відпочивальники з'явилися у Генічеську на початку травня. В основному, як показало опитування, це столичні жителі. Потім погода зіпсувалася, і кияни змушені були повернутися додому. Повноцінний же курортний сезон має початися з дня на день, а поки у міської влади є ще трішки часу на підготовку.
Що нового побачать курортники цього року в Генічеську? Міський голова Олександр Тулупов не лише погодився відповісти на це запитання, а й провести для читачів ''НД'' віртуальну екскурсію.
Починаємо зі сходів, які генічани називають Потьомкінськими. Як і в Одесі, вони ведуть до моря, а точніше, до центрального міського пляжу.
Незабаром на початку сходів має з'явитися арка. ''Є два варіанти арки, — розповідає мер. — Або ж зробити її дешевою з бетону, або вдвічі дорожчу шамотну — це немов керамічна. Буде вона у грецькому стилі. Я — прибічник другого варіанту''.
На арці буде написано: ''Генічеський міський пляж''. З іншого боку, для тих, хто підніматиметься сходами з моря, буде напис: ''Місто Генічеськ'', адже, пройшовши через арку кілька метрів, курортники справді потрапляють у центр міста.
Самі сходи реставрують. Вже незабаром на них буде бруківка. Наразі ведуться підготовчі роботи.
Спускаємося на пляж. По-перше, у цьому сезоні тут нарешті з'являться покажчики, де знаходиться туалет.
Перед торговельними закладами, кафе і барами продовжується укладення бруківки. Олександр Тулупов мріє про 12-метровий завширшки вихід до моря саме бруківкою, аби дами просто у вечірніх сукнях змогли виходити на міні-набережну. Обабіч доріжки будуть лавочки і ліхтарі. Але це все з'явиться, скоріш за все, у році наступному.
Найнагальнішим питанням наразі є завезення піску на пляж. На жаль, фірмі, яка буде цим займатися, дозволили видобувати його лише у III кварталі року. Генічеський мер сподівається, що пісок почнуть завозити хоча б у липні. А до того курортники змушені будуть лежати на залишках піску, який не встигли змити шторми.
''Заманювати'' відпочивальників у Генічеськ, як і раніше, будуть не лише морем, а й фестивалями. Перший з них пройде вже незабаром. Він буде присвячений Дню захисту дітей. На День молоді вдруге пройде фестиваль краси і здоров'я ''AzovHealthFest''. Ну і найстаріший фестиваль Генічеська ''Рибацька удача'' обов'язково, за словами його засновника Олександра Тулупова, у цьому році теж буде.
Окрім пляжу, відпочивальники дуже люблять відвідувати ще одне місце у Генічеську — Алею казок. Цього року вона розшириться. З'явиться будиночок, в якому пригощатимуть млинцями з різноманітними начинками. Поряд буде така ж споруда, в якій продаватимуть напої.
Мають з'явитися ресторани японської та вірменської кухні. А ще ''Будиночок Мальвіни і Буратіно'' — магазин іграшок та дитячого одягу. Буде новий фонтан.
У проекті — встановлення великого вітрильника на Алеї казок. Але, підрахувавши його вартість (понад 2 мільйони), проект поки що відклали.
Ну і, це вже точно, місто має привабити відпочивальників Алеєю сакур, на відкритті якої нещодавно побував представник Посольства Японії.
Андрій БЕЙНИК
"Новий День"