Один із них, генеральний директор агрофірми ''Прогрес'' Олексій Іванов, приміром, обурюється з приводу відсутності для них пільг на автобусні перевезення.
''Їх же не так багато у нас проживає. Невже так важко підтримати цих людей?'' — запитує він.
У свою чергу начальник управління економічного розвитку та інфраструктури Бериславської райдержадміністрації Ірина Стешенко стверджує, що про чорнобильців не забувають.
— На обліку в районі перебувають 253 особи, котрі постраждали від аварії на ЧАЕС. З них 63 — ліквідатори, 52 — потерпілі діти, — говорить вона. — У 2016 році кожен ліквідатор отримав щорічну допомогу на оздоровлення. З обласного та районного бюджетів виділялися кошти на безоплатні медикаменти для чорнобильців за пільговими рецептами.
Три особи отримали послуги з зубопротезування. Також вони мають 50% знижку у сплаті тарифів за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання. На це з бюджету було витрачено 163 тис. грн. Крім того, торік 8 осіб пройшли санітарно-курортне лікування, що становить 100% від потреби.
Що ж стосується пільги на проїзд у автобусах, то за діючим законодавством забезпечувати їх повинні органи місцевого самоврядування з бюджетів своїх громад. Проте в Бериславському районі коштів на це справді не передбачили.
Олександр ПІТОЄВ
"Новий День"