Повернулися з фронту

Повернулися з фронту
Похованого просто в полі невідомого солдата Другої світової війни біля селища Плодового Таврійської міськради знайшли під час сільгоспробіт.

Коли на це місце прибули пошуковці з історико-патріотичного клубу "Каховка", збирати його останки довелося буквально по частинах.

«Ще частину бійців ми підняли з узбережжя Каховського водосховища.

Вочевидь, вони загинули під час оборонних боїв при форсуванні Дніпра німцями у 1941 році», — розповів почесний президент клубу Анатолій Обелець.

Чин погребіння воїнів, котрі загинули за визволення України на території сучасної Новокаховської міськ­ради, відбувся 8 травня, коли весь світ відзначав День пам'яті та примирення, вшановуючи мільйони загиблих у роки Другої світової війни.

«По всій Україні, в усіх храмах і душах людей сьогодні горить свіча пам'яті. Пам'яті про страшну велику війну, про мільйони загиблих за наше з вами право жити, — звернувся до присутніх міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко. — Страшну ціну мала та війна, адже десятки тисяч солдат досі так і покояться в ярках, степах і лісах. Дякую Богу, що є люди, котрі переймаються їхнім пошуком. Але вони також займаються і пошуковими роботами вже на перед­ньому краї війни нинішньої... Я всіх вас прошу: держіть в пам'яті ті події. Слава героям — всім, хто піднявся назустріч кулі заради України!».

— Друга світова війна в нашій пам'яті — це глибока рана, яка скорботною тінню пролягла через долі мільйонів людей. І поки не похований останній солдат, ця війна не може вважатися закінченою, — доповнив голова Новокаховської міської ради ветеранів Дмитро Папуша.

Традиція перепоховання останків воїнів часів Другої світової війни у Новій Каховці у парку Слави була започаткована близько 10 років тому. Волонтери клубу «Каховка» не припиняють пошукову роботу.

А 8 травня, крім Нової Каховки, урочисте перепоховання п'ятьох солдат відбулося також у селі Преображенці Каланчацького району.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів