Полеглі воїни заслуговують на пошану і пам’ять

Сотні тисяч пам'ятників, монументів, обелісків і братських могил залишила після себе друга світова війна на нашій землі.Чимало їх і на території Горностаївського району. Догляд та впорядкування кладовищ – це, звісно, справа місцевих громад. Але в районі є багато військових поховань, які знаходяться у полі, або ж на території уже зниклих сіл, що якоюсь мірою ускладнює догляд за могилами воїнів, які виборювали перемогу в тій великій і страшній війні.

До Дня Перемоги районна рада ветеранів, яку очолює Світлана Стадник, уже другий рік поспіль організовує виїзд з упорядкування одного з великих військових поховань на території колишнього села Костогризово (Славненська сільська рада).

Нагадаємо, Славненська сільрада має чотири таких братських кладовищ, де спочивають вічним сном майже тисяча воїнів, які віддали своє життя за звільнення Горностаївщини від німецько-фашистських загарбників. Мешканці сіл Нової Благовіщенки та Славного (у Софіївці проживає лише 6 пенсіонерів) власними зусиллями ремонтують пам'ятники, доглядають могили.

Та після зими, особливо напередодні Дня Перемоги, роботи завжди прибавляється, тож додаткові руки не бувають зайвими. Цього разу на суботник з упорядкування могил воїнів районна рада ветеранів зібрала не лише людей статечного віку, а й молодих, які відгукнулися на запрошення й побажали докласти власні руки та серце до підтримання пам'ятних місць у належному стані.

Найстаршою учасницею трудового десанту була Віра Грудачова, а наймолодшими – Дмитро Безрудній та Михайло Отченашенко. Найбільший обсяг роботи виконав Віталій Рєпка. Відтак, спільними зусиллями було упорядковано чималу територію військового поховання у колишньому селі Костогризово, де неподалік був Нікопольський плацдарм.

Всі отримали душевне умиротворення від доброї справи, що хоча б так віддали данину полеглим воїнам. Водночас запитували: коли і куди ще поїдемо впорядковувати могили? А Славненський сільський голова Віталій Михайлюк, задоволений від зробленого добровольцями з райцентру, щиро усім подякував і просив оприлюднити в газеті.

Слід додати, що як і минулого разу, автобус та пальне для виїзду на суботник надав керівник Горностаївського міжрайонного управління водного господарства Іван Єрух.

...Сьогодні нога нового окупанта руйнує кордони України, у зоні АТО гинуть молоді воїни. Тож нині ми, як ніколи, повинні дбати про пошану і пам'ять, про єдність та повагу до тих, хто захищав і захищає Батьківщину. Не може згаснути пам'ять про загиблих, про героїзм воїнів 1941-1945 років та тих, хто виборює сьогодні свободу нашої країни. А спільні дії ветеранів праці та молоді з упорядкування могил – це той місток, що забезпечує духовний зв'язок поколінь, передає нащадкам традиції пам'яті та вшанування загиблих героїв.

У виїзному суботнику брала участь
Любов РУДЯ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон