Хто насправді хоче закрити районний Будинок культури на Херсонщині?

«В Каховському районному Будинку культури ім.Фрунзе здається в оренду приміщення»...

Саме таке оголошення минулого тижня було опубліковано в газеті «Каховские новости». На перший погляд звичайне оголошення, подібні якому зустрічаються досить таки часто... Але саме це варте того, щоб звернути на нього більш прискіпливу увагу...

Суть конфлікту

2 лютого 2014 року між Каховською районною радою та КП «Редакція газети «Каховська зоря» було укладено договір оренди приміщень, які розташовані в м.Каховка по вул. Соборності (Леніна), б.11.

Термін оренди сплив 2 січня поточного року, тож завчасно, ще 30 листопада 2016 року на адресу Каховської районної ради редакція направила лист з проханням продовжити договір, оскільки згідно з ст.17 ЗУ «Про оренду державного та колективного майна» газета, як належний орендар, мала переважне право на укладення (продовження дії) договору оренди.

Також протягом січня поточного року, по закінченні дії договору, КП «Редакція газети «Каховська зоря» ще двічі письмово зверталася до Каховської районної ради з проханням продовжити дію договору оренди приміщень.

Але зненацька Т.Тертична та В.Салтиков вирішили кабінети редакції віддати іншій установі, начебто для покращення умов Центру надання адміністративних послуг при Каховській РДА.

Раніше адміністрація цим питанням не переймалась, коштів не вкладала, а тут вирішити проблему ЦНАПу спробувала саме кабінетами редакції, які, між іншим, так само не відповідають необхідним умовам (закріплені відповідною Постановою), що потрібні для функціонування ЦНАП.

Подвійні стандарти

Оскільки ситуація набула певного резонансу та й голова районної ради самотужки не може вирішити таку проблему, неодноразово депутати збирались, щоб знайти консенсус.

Так, одна з альтернативних пропозицій надійшла від депутата Каховської районної ради від партії «ВО «Батьківщина» О.Бойка – вирішити питання квадратних метрів ЦНАПу, використавши вільні приміщення районного Будинку культури. Відповідь не забарилась – того ж дня депутат районної ради від БПП О.Терещенко на рівному місці звинуватив О.Бойка у «бажанні» закрити РБК ім. Фрунзе.

Абсурдність ситуації полягала в тому, що ні відеофіксація, ні присутні свідки-депутати не стримали «майстрів пера» видати черговий «перл», аби зайвий раз вилити бруд на опонента та редакцію «Каховської зорі».

Зовсім трохи часу знадобилось аби полярно змінити свої погляди і пропонувати в оренду приміщення Будинку культури ім. Фрунзе площею 157,2 кв.м. Зустрічне запитання: якщо вільної площі багато, то чому виганяють редакцію «Каховської зорі»? І чи буде брати участь у конкурсі на це чимале приміщення ЦНАП? Адже, як вже відомо, серед основних умов, що необхідні цій установі: розміщення в центрі міста, а також площа обсягом не менше 50 кв.м.

Не зайве буде нагадати, що у зв'язку з тим, що Каховською районною радою протягом місяця після спливу договору оренди не було прийнято жодного рішення про припинення або зміну умов договору оренди та керуючись ст.17 ЗУ «Про оренду державного та колективного майна», газета повідомила Каховську районну раду про те, що договір оренди частини приміщень, які розташовані по вул. Соборності (Леніна), б. 11 в м. Каховка, від 2 лютого 2014 року, який був укладений між Каховською районною радою та КП «Редакція газети «Каховська зоря», є продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Оскільки голова райради не може усвідомити, що за Законом дії редакції цілком обгрунтовані, то вона збирається судитися з «Каховською зорею». Судові витрати ляжуть на бюджет району.

Чи дадуть депутати свій дозвіл на використання грошей платників податків, що підуть не на розвиток освіти, культури чи медицини, а потішать пиху чиновників, які за будь-яку ціну ладні встромляти палиці в колеса неугодній газеті?.. Чи здоровий глузд все ж таки візьме гору і газетярам дадуть можливість спокійно працювати?

Олександра МІШИНА
"Каховська Зоря"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон