Чи багато ви знаєте про Каховку?

На вулиці чудова квітнева пора, нарешті можна сміливо виходити на прогулянку.

А щоб поєднати корисне з приємним, пропонуємо вам пройти нескладний міський квест історичного змісту, який ще в минулому році придумав і розробив наш активіст, краєзнавець, один із лідерів козацького руху Каховщини Микола Огданець. Отже, прогулюйтесь і відкривайте для себе Каховку!

Квест «Вулицями старої Каховки» Старт — від дубів у самому центрі міста, і відразу вам перше завдання: у 1920-му році, під час громадянської війни з балкону на другому поверсі готелю «Росія» до своїх військ, вишикуваних на площі, в різний час зверталися генерал Врангель, командуючий південним фронтом Фрунзе, інші воєначальники. Будівля готелю збереглася, балкон — ні. Завдання — сфотографувати фасад цієї будівлі в тому самому місці, де був балкон.

Далі по вулиці Великій Куликовській йдемо до будинку Овсянико-Куликовських, що «сховався» за будівлею «Укртелекому» і фотографуємо фасад. Це — друге завдання.

А тепер — вздовж по вулиці та майже на розі Великої Куликовської і Лісової ви підходите до унікальної в своєму роді будівлі. Збудована у 1894-му році як бібліотека, вона і сьогодні зберегла своє призначення. Фотографуємо вхід і заходимо у читальний зал, записуємось у читачі найстарішої на Херсонщині бібліотеки.

Повертаємо уверх по Лісовій, перед нами — двоповерхова будівля жіночої гімназії. Завдання: сфотографувати металеві сходи на другий поверх у самому приміщенні.

Йдемо далі по вулиці, на розі повертаємо направо. Продовжуємо рух по вулиці, яка носить ім'я видатного російського поета, бюст якого, виготовлений коштом каховчан, з 1937-го року прикрашає сквер на цій же вулиці.

Йдемо по вулиці до місця, де орієнтовно знаходився будинок, у якому цей поет зупинявся під час своєї подорожі у Крим, фотографуємо будинок, що зараз стоїть на цьому місці, та переходимо до наступного за ним, одноповерхового будинку, на ньому донедавна висіла пам'ятна дошка з написом, присвяченим подіям на Каховському плацдармі під час громадянської війні. Відновити цей напис — ось наступне завдання.

По цій же вулиці йдемо далі, повертаємо на вулицю Криву, знову виходимо на Велику Куликовську і повертаємо вліво. У нашій столиці — Києві — є будинок з химерами. У Каховці є свій подібний будинок, потрібно тільки уважніше придивитися. Фотографуємо.

Ми мандруємо кварталом, де до революції 1917-го року знаходились постоялі двори. Збереглися дві арки, фотографуємо їх. Продовжуючи йти по Великій Куликовській, виходимо на велику площу, тут до революції була синагога. Зараз на цьому місці школа мистецтв. Завдання — назвіть ім'я, прізвище і партійний псевдонім найвідомішого єврея, який народився в північній Таврії, в селі Яновка в другій половині ХІХ ст.

Повз школу мистецтв виходимо до будівлі ще однієї школи, побудованої коштом сім'ї другого власника Каховки. Завдання — назвати прізвище другого власника Каховки.

Ми знаходимось у центрі одного з районів старої Каховки, яка його назва? Повертаємось на Велику Куликовську, йдемо у зворотньому напрямку, підходимо до будинку, цетральний вхід якого охороняють камінні сторожі. В цій будівлі і завершується наша подорож. А завдання останнє — назвати ім'я та прізвище третього, останнього власника дореволюційної Каховки?

Сподобалось? А в Каховці ще багато місць, про які вам не завадило б дізнатись. Тож до пошуку!!!

"Каховська Зоря"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів