В ХДУ говорили про Богдана Хмельницького

10 квітня у читальній залі № 1 Наукової бібліотеки Херсонського державного університету в рамках святкування 100-річчя ХДУ відбувся тематичний захід «Богдан Хмельницький – людина, що створила епоху».

Організаторами виступили загальноуніверситетська кафедра філософії та соціально-гуманітарних наук і Наукова бібліотека.

Захід відкрив викладач кафедри філософії та соціально-гумантіарних наук Артем Петрик. Він зауважив, що Богдан Хмельницький є одним з найяскравіших діячів української історії.

«Хмельницький зумів відновити державність України, яка у формі Гетьманату проіснувала безперервно майже 140 років!» – наголосив Артем Миколайович.

Також він акцентував увагу на тому, що значення Української революції 1648 року як і ролі у цих подіях Богдана Хмельницького важко переоцінити. Перемога українських сил, за його словами, дозволила реставрувати історичну державність та зберегти самобутню ідентичність.

Далі перед аудиторією виступив викладач кафедри Максим Галіченко. «Діяльність Богдана Хмельницького спричинила значні геополітичні зміни, і козаки мали відіграти важливу роль у експансії на європейському континенті, – зазначив Максим Володимирович. – Проте небажання польської шляхти визнавати права козацької старшини спричинило наростання напруги в українському суспільстві. Козаки потребували сильного та харизматичного лідера, яким став Богдан Хмельницький».

У межах заходу студенти факультету фізики, математики та інформатики мали змогу переглянути науково-популярний фільм «Великі українці – Богдан Хмельницький» та ознайомитись із книжковою виставкою «Богдан Хмельницький – державний діяч, полководець, дипломат», яку підготувала завідувач відділу обслуговування Ганна Кобенко.


На виставці було представлено літературу з фондів Наукової бібліотеки, присвячену життєвому шляху гетьмана.

Підсумував почуте і побачене студентами Артем Петрик: «Сьогодні ви мали змогу розширити свої знання про славетного українського гетьмана Богдана Хмельницького. Це вкрай важливо ще й тому, що він відноситься до розряду тих постатей, з яких починається Батьківщина».


Прес-Центр ХДУ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів