Ця "солодка" посівна на Херсонщині

Примхи погоди змушують аграріїв Херсонщини прискорити сівбу ранніх ярих культур.

Друга половина березня на степовому півдні виявилася скупою на дощі. Відтак хлібороби намагаються чимшвидше кинути зерно в землю, поки її остаточно не висушило квітневе потепління.

У департаменті АПК Херсонської облдержадміністрації кажуть, що з 130 тис. га ранніх ярих селяни вже засіяли 100 тис., і беруться до соняшнику, під який планують віддати 320 тис. га. Загалом весняна посівна коштуватиме аграріям Таврії майже 4,5 млрд. грн.

Частково вона, до речі, буде "солодкою": агрофірма з Миколаївської області з 800 до 1800 га розширює клин орендованих земель для вирощування такої нетипової для Херсонщини культури, як цукровий буряк. Торік зібрали його по 60 тонн з гектара, що дало змогу окупити виробничі витрати й вийти на прибуток. Тому нині площі під цукровий буряк відводять більші, і для поливу угідь ще й придбали понад два десятки нових дощувальних машин.

А для обслуговування бурякових плантацій створюють 50 робочих місць. Утім, власники паїв з сіл Музиківка та Киселівка Білозерського району, котрі віддали свої землі в оренду агрофірмі, також обділеними не залишилися: їм не тільки сповна видали орендну плату, а ще й у вигляді бонусу привезли по мішку цукру, повідомляє наш власкор Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів