Держава є головним провідником засад рівності, і саме державні установи, в тому числі Державна служба зайнятості, безпосередньо доносять їх до людей, громадян, яких обслуговують.
Важливим аспектом у підвищенні ефективності зайнятості щодо забезпечення гендерної рівності є створення гендерних центрів, в межах яких здійснюються конкретні заходи щодо вирішення існуючих проблем.
Так, в базових центрах зайнятості Херсонської області працюють три гендерні центри в Верхньорогачицькому, Великолепетиському та Скадовському центрах зайнятості, а також у 20 районах області діють соціально-психологічні тренінгові центри.
Системно проводяться інформаційно-роз'яснювальні заходи щодо забезпечення гендерного підходу у наданні послуг для шукачів роботи, роботодавців та молоді, інформаційні заходи з незайнятим населенням щодо забезпечення рівних можливостей при прийомі на роботу чоловіків і жінок.
Проходять семінари з гендерних питань для безробітних громадян за темами: «Гендерні ролі та стереотипи суспільства», «Від рівних прав чоловіка і жінки до гендерної рівності в сім'ї», «Психологічні аспекти вибору професії», «Сім'я – простір без насильства» тощо.
Під час заходів обговорюються питання особливості соціального захисту жінок з дітьми, оцінки чоловічої та жіночої праці, тенденції у сфері зайнятості. Особлива увага учасників направлена на визначення критеріїв вигідної та якісної роботи, уміння корисно і правильно запропонувати свої послуги на ринку праці, усвідомлення значущості плану кар'єрного росту.
Завдяки тому, що семінари проводяться у вигляді діалогу, учасники мають змогу активно обмінюватись думками щодо гендерних питань, разом знаходити моделі поведінки при вирішенні життєвих проблем.
Довідково:
За 2016 рік за направленням обласної служби зайнятості були працевлаштовані 5325 жінок, у центрах зайнятості області відбулося 143 семінари з гендерних питань, в яких взяли участь 2430 безробітних осіб.
Херсонський регіональний Центр зайнятості