Херсонська обласна служба зайнятості про рівні права для чоловіків та жінок

Реформування, яке третій рік відбувається в Україні, відновлює та укріпляє інституції демократії, примушує працювати закони,що є стрижнями сучасного цивілізовано світу. Одним з важливих є закон гендерної рівності.

Держава є головним провідником засад рівності, і саме державні установи, в тому числі Державна служба зайнятості, безпосередньо доносять їх до людей, громадян, яких обслуговують.

Важливим аспектом у підвищенні ефективності зайнятості щодо забезпечення гендерної рівності є створення гендерних центрів, в межах яких здійснюються конкретні заходи щодо вирішення існуючих проблем.

Так, в базових центрах зайнятості Херсонської області працюють три гендерні центри в Верхньорогачицькому, Великолепетиському та Скадовському центрах зайнятості, а також у 20 районах області діють соціально-психологічні тренінгові центри.

Системно проводяться інформаційно-роз'яснювальні заходи щодо забезпечення гендерного підходу у наданні послуг для шукачів роботи, роботодавців та молоді, інформаційні заходи з незайнятим населенням щодо забезпечення рівних можливостей при прийомі на роботу чоловіків і жінок.

Проходять семінари з гендерних питань для безробітних громадян за темами: «Гендерні ролі та стереотипи суспільства», «Від рівних прав чоловіка і жінки до гендерної рівності в сім'ї», «Психологічні аспекти вибору професії», «Сім'я – простір без насильства» тощо.

Під час заходів обговорюються питання особливості соціального захисту жінок з дітьми, оцінки чоловічої та жіночої праці, тенденції у сфері зайнятості. Особлива увага учасників направлена на визначення критеріїв вигідної та якісної роботи, уміння корисно і правильно запропонувати свої послуги на ринку праці, усвідомлення значущості плану кар'єрного росту.

Завдяки тому, що семінари проводяться у вигляді діалогу, учасники мають змогу активно обмінюватись думками щодо гендерних питань, разом знаходити моделі поведінки при вирішенні життєвих проблем.

Довідково:

За 2016 рік за направленням обласної служби зайнятості були працевлаштовані 5325 жінок, у центрах зайнятості області відбулося 143 семінари з гендерних питань, в яких взяли участь 2430 безробітних осіб.

Херсонський регіональний Центр зайнятості

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів