Життя для школи на Херсонщині продовжується!

Саме на таку думку наштовхує маленька освітянська оаза серед каховських степів.Мова йтиме про Мар'янівську загальноосвітню школу.

Говорять, земля тримається на праведниках, а сільська школа — на невтомних духовних подвижниках, учителях. Можна лише дивуватися винахідливості, працьовитості та невтомному бажанню не відставати від часу педагогічних колективів, які стараннями і, нерідко, будучи позбавленими державних коштів, утримують сільські школи з невеликою кількістю учнів, проте величезною територією.

Мар'янівська загальноосвітня школа І–ІІ ступенів — саме такий заклад, що зміг вистояти всі буремні зміни життєвого устрою за 30 років. Адже про кількість шкіл, що закрились і продовжують закриватися в сільській місцевості, не варто казати. Та цій сільській школі вдалось не тільки продовжити свою роботу, а й зберегти чималий комплекс із значною кількістю великих та світлих класів, спортивною залою та їдальнею.

Сьогодні тут навчається 70 дітей, функціонують 1–9 класи (старшокласники продовжують навчання в Тавричанській школі).

Опікуються дітьми 12 вчителів на чолі з творчим, енергійним директором Тетяною Олександрівною Копил (на фото з Олександром Бойком).

Подвір'я Мар'янівської школи мальовниче навіть взимку. Справжня прикраса шкільних алей — годівнички для зимуючих птахів. Приємно вражає і шкільна бібліотека, наповнена чималою кількістю видань та тематичними виставками. Малеча вже почала готуватись до свята 8 Березня: приємні подаруночки вже чекають на матусь.

Та витвори декоративно-прикладного мистецтва — не єдиний приклад творчого підходу до утримання навчального закладу. У кожній деталі комплексу одразу видно, що краса — це не лише частина роботи трудового колективу. Для них — це стиль життя.

Та, звичайно, заклад не впорався би без підтримки небайдужих меценатів, підприємців, мешканців району.

Так вже протягом 7 років закладом опікуються генеральний директор ТОВ «Агробізнес», депутат Тавричанської сільської ради Едуард Репілевський та фінансовий директор ТОВ «Агробізнес», депутат Каховської районної ради Данило Репілевський. Тепло в школі, новенькі вікна, заасфальтоване подвір'я та багато іншого — це їхня заслуга.

Цього року роботу із закладом розпочав директор з безпеки та зв'язків з громадськістю ПрАТ «Чумак», депутат Каховської районної ради Олександр Бойко, придбавши необхідні меблі для першокласників.

Своєю щоденною роботою працівники Мар'янівської школи подають вдалий приклад турботи про дітей, а значить — про майбутнє своєї громади.

Олександра МІШИНА
"Каховська Зоря"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів