Таку можливість громаді надасть погодження про надання надр у користування задля розробки родовища корисних копалин місцевого значення Вірівського родовища вапняків загальною площею 30 га приватному підприємству «НК-Гірник». Відповідне рішення вже давно затвердила сама сільрада, а 21 лютого підтримала й Бериславська райрада.
— Ми чекали на це рішення більше п'яти років відколи нам сказали про те, що починає розроблятися наше родовище вапняків. Хто ж відмовиться від можливості отримувати 10 мільйонів щороку? — зазначив бургунський сільський голова Анатолій Полонський.
Одним із активних противників цього рішення був директор фермерського господарства «Бургунське» Борис Проценко. «Нашою головною вимогою було лише те, щоб підприємство «НК-Гірник» було зареєстроване на території району, щоб там працювали наші люди і податки йшли в наш же бюджет, — наголосив він.
— Утім, це питання ще остаточно не вирішилося в судовому порядку. Справа нині на розгляді у Вищому адмінсуді, тож прошу депутатів райради, якщо є така можливість, відкласти розгляд цього погодження».
— У райради немає правових підстав відмовити ПП «НК-Гірник» у його клопотанні, — заперечив начальник юридичного відділу райради Олександр Чечін. — ФГ «Бургунське» зверталося до нас з приводу начебто неправомірних дій «НК-Гірник». Проте їх претензії спростовуються усіма наявними у районної ради документами і рішеннями судів.
Дійсно, Бериславським районним судом було скасоване рішення Бургунської сільради про погодження надання надр у користування приватному підприємству. Але ухвалою Одеського апеляційного суду постанова суду першої інстанції скасована і вона вже набрала законної сили. Крім того, ПП «НК-Гірник» отримало всі необхідні дозволи і погодження.
— Це питання тягнеться ще з 2009 року, — пояснив директор ПП «НК-Гірник» Михайло Шаповаленко. — Перший спецдозвіл на користування надрами ми отримали ще у 2010-му. А загалом на всі геологічні дослідження Вірівського родовища уже витратили до 5 млн. гривень.
Як підкреслив заступник директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Мартиненко, підприємство буде зобов'язане розробити робочий проект родовища корисних копалин з оцінкою впливу на навколишнє середовище.
«Даний проект ще проходитиме екологічну експертизу, — доповнив він. — Що ж стосується зауважень ФГ «Бургунське», яке встигло оформити на себе земельну ділянку на території родовища, то тут є питання. Адже там, де є корисні копалини, взагалі заборонене відведення земель.
Дещо подібна ситуація у нас була нещодавно в Голопристанському районі, коли облрада не захотіла погоджувати надання гірничого відводу підприємству. Останнє домоглося визнання за корисними копалинами на цій території статусу загальнодержавного значення, отримало всі погодження на рівні держави і почало здійснювати свою діяльність. Проте сільрада втратила кошти, які могли до неї надходити за користування копалинами, якби вони залишилися місцевого значення».
Олег БАТУРІН
"Новий День"