На захисників Херсонщині не вистачає грошей

32 гривні замість належних 55 цьогоріч виділили з державного бюджету на харчування воїнів АТО, які лікуються після отриманих на сході країни пораненьу Херсонському обласному госпіталі інвалідів та ветеранів війни. Не радують захисників і розміри фінансування на медикаменти.

На ці потреби вони отримали 33 гривні на добу, тоді як згідно з нормативами ця сума повинна становити 66 грн.

— Такі суми є найменшими в Україні, й інші області по­дібних проблем не мають, — переконує керівник громад­ської організації «Товариство воїнів-учасників, ветеранів АТО на сході України» Андрій Марчук. — Наша організація звернулася в облдержадміністрацію. Там пообіцяли вирішити питання, втім, зробити це зможуть не раніше вересня.

Заступник директора департаменту охорони здоров'я ОДА Ліна Бондарева, пояснюючи ситуацію, зазначає, що обласний госпіталь фінансується за рахунок загальної медичної субвенції.

— Враховуючи те, що сьогодні ми маємо постанову про збільшення мінімальної заро­бітної плати, фактично вся цьогорічна медична субвенція спрямована на вказану статтю видатків, — говорить вона. — На інші потреби майже нічого не залишається. Тому оптимальний варіант — виділення цільових коштів. Лише за рахунок цих грошей ми зможемо виконати норматив.

Про дефіцит коштів говорить і начальник обласного госпіталю інвалідів та ветеранів війни Валерій Тимо­шенко. За його словами, на медикаменти та харчування пацієнтів медзакладу додатково потрібно ще 3 млн. 431 тис. гривень.

— Це великі гроші, але ціни на медпрепарати та продукти харчування також постійно зростають, — нарікає Валерій Володимирович. Ми отримали такий самий обсяг фінансування, як і минулоріч, та все значно здорожчало.

Начальник обласного госпіталю також обома руками за виділення цільових коштів на медичне обслуговування воїнів АТО. Говорить, що минулого року вдалося направити на лікування демобілізованих захисників понад 797 тисяч гривень. І це окрім «безкоштовних» рецептів та зубопротезування.

— Госпіталю минулого року виділили 200 тисяч гривень, а цього планують направити ще 300 тисяч гривень на зубопротезування, — розповідає Валерій Тимошенко. — Якщо здійснювати процедуру всім охочим, то цих грошей вистачить приблизно на півроку.

Взагалі ж, проблема фінансування діяльності обласного госпіталю стає чимдалі актуальнішою хоча б з огляду на постійне збільшення кількості пацієнтів. У 2015 році в медза­кладі пролікувалося 69 захисників, а у 2016-му їх кількість зросла вже до 256 осіб. Якщо оцінювати показники в контексті всієї Херсонщини, то у госпіталі відновлюють здоров'я 45% всіх пролікованих у стаціонарі.

Ускладнює ситуацію й повна відсутність фінансування для відновлення матеріальної бази: за останні роки грошей з бюджету на це взагалі не виділяли. Наразі сподіватися доводиться лише на допомогу громадськості та мешканців ра­йонів області.

— Минулого року ветеранські організації започаткували ініціативу, яка допомогла у співпраці з районами покращити умови перебування ветеранів у госпіталі, — розповідає Валерій Тимошенко. — Завдяки участі жителів області в кожному відділенні заплановано відремонтувати палати. Вже взяли участь у відновленні приміщень Білозерський, Іванів­ський, Каланчацький, Нижньосірогозький, Верхньорогачицький, Скадовський та деякі інші райони. І ми надзвичайно вдячні за небайдужість, бо в обласному бюджеті наразі грошей на це немає.

Ольга ЮЩЕНКО
"Новий День"

ВІД РЕДАКЦІЇ. За інформацією обласної ради, протягом грудня 2016-го та січня 2017 року на безкоштовні аналізи для жителів області виділено з обласного бюджету 1,3 млн. гривень. З лютого по липень цього року на вказані потреби депутати передбачили ще 3,6 млн. грн. Тож, можливо, є змога віднайти в обласному бюджеті й кошти, аби захисники України, які не з власного бажання отримали травми різного ступеня тяжкості і тепер змушені лікуватися в обласному госпіталі, були нагодовані та повністю забезпечені необхідними медичними препаратами.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів