Херсонські активісти підтримали литовський народ

Сьогодні, 16 лютого Литва відзначає День незалежності. Саме цього дня 1918 року країна прийняла Акт про незалежність.Херсонські активісти підтримали литовський народ. Акція пройшла на головній набережній міста.

«99 років тому, поставивши у пріоритет національні інтереси, литовський народ проголосив і захистив незалежність Литви. Українцям тоді цього зробити не вдалося.

Здобувши незалежність у 1991 році, українці теж проходять складний шлях захисту та збереження своєї єдиної країни. Тому ми завжди будемо солідарні з литовським народом і вдячні підтримки і допомоги, яку надає Литва Україні сьогодні», - відзначають активісти.

Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

Довідка. Акт про незалежність Литви (літ. Lietuvos nepriklausomybės aktas), або Акт 16 лютого — документ, складений та підписаний Радою Литви під головуванням Йонаса Басанавічюса 16 лютого 1918 року і проголосив відновлення незалежної держави Литва, яка повинна управлятися на демократичних засадах, зі столицею в місті Вільнюс.

Акт є законним обґрунтуванням існування незалежної Литви як в міжвоєнний період, так і після 1990 року. У документі сформульовані основні принципи державного устрою, які в тому числі відображені в усіх конституціях Литви. Акт також став ключовим документом у 1990 році після виходу країни зі складу СРСР.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів