У Скадовському районі приписують кількість хворих

Про це депутати говорили вчора, 2 лютого на спільному засіданні постійних комісій Скадовської районної ради

На засіданні депутатам було продемонстровано відео про повторний візит 27 січня 2017 року депутатів районної ради, обраних мешканцями місцевої громади, на чолі з головою районної ради до Благодатненського закладу охорони здоров'я

Депутати приїхали з метою уточнення кількості хворих, що отримують стаціонарне лікування, їх харчування та умов надання медичної допомоги – ця подія стала наслідком прийому громадян за місцем проживання на території вказаної ради 20 січня поточного року та відвідування вказаного лікувального закладу.

Справедливе обурення районних обранців викликали реалії, задокументовані даним відео – вбачалося явне завищення показників по кількості хворих, що перебувають на стаціонарному лікуванні.

Так, згідно з офіційною статистикою ЦРЛ на 27.01.2017 у Благодатненській лікарні, яка розрахована на 10 ліжко-місць, перебувало 7 стаціонарних хворих, проте на момент візиту депутатів зафіксовано наявність лише 4 хворих, з яких 3 – соціальні і знаходяться там постійно.

Але ще більше незрозумілих емоцій викликав факт не лише спотворення норм чинного законодавства, а й упереджено невірного інформування своїх підлеглих колегою депутатів – т.в.о.головного лікаря ЦРЛ Присяжнюк Т.Л., про відсутність прав у депутатів районної ради перевіряти діяльність закладів комунальної власності.

Дуже багато запитань стосовно законності певних дій та явно завищеної кількості хворих стаціонарного лікування спонукало депутатів до негайного створення робочої групи з моніторингу наявності та використання ліжкового фонду ЦРЛ, яка одразу виїхала до стаціонару лікарні.

Першим депутати відвідали хірургічне відділення, де відповідно до офіційної статистики ЦРЛ станом на день перевірки обраховується 14 хворих, але прості арифметичні дії по підрахунку наявних ліжок ( а не пацієнтів!) неймовірно здивували районних обранців: 10 ліжок розміщені у палатах, а ще 2 – знаходяться у коридорі. Як на реальних 12 ліжках можуть лежати 14 хворих???

Проте це ще не все: у палатах знаходились лише 4 хворих та їх речі! Зі слів завідуючого хірургічним відділенням В.П.Соценка у відділенні дійсно лікується 14 хворих, з яких 4 є у наявності, 5 – проходять обстеження УЗД у поліклініці, а ще 5 – це хворі денного стаціонару, які лише приходять на процедури. Але жодних підтверджуючих ці слова документів депутатам не надали...

Для довідки: по хірургічному відділенню ЦРЛ з початку року обраховуються 25 ліжко-місць, до цього було – 30, але з 01 листопада 2016 року вказане відділення у зв'язку з ремонтними роботами було переміщено до корпусу гінекології, де реально розміщено лише 12 ліжок. Виходить, що кошти з бюджету йдуть на утримання примарних ліжко-місць? А кошти немалі!!!

Адже лише з початку 2017 року витрати з бюджету на утримання одного хворого стаціонару збільшено у середньому у 4,6 рази і становлять близько 90 грн у день на харчування та лікування (у 2016 році цей показник становив 19,28 грн/день).
То, можливо, ці цифри і є рушійною силою такого протистояння медиків у з'ясуванні реальної картини витрачання бюджетних коштів? А протистояння є!

Так, ще не завершивши свою роботу у хірургічному відділенні, члени робочої групи були позбавлені можливості відвідати інші відділення - перешкодив раптовий карантин, про який оголосила заступник головного лікаря ЦРЛ з медичної частини Н.М.Бериславська, щойно депутати прибули до закладу....

Але за 20 хвилин до початку перевірки, при утворенні даної групи, її член - т.в.о.головного лікаря ЦРЛ Присяжнюк Т.Л. жодного слова не сказала про оголошення карантину чи складну епідемічну ситуацію в стаціонарі.

Тож депутати мали змогу лише поспілкуватися з Бериславською Н.М. щодо встановлення реальної кількості хворих, але будь-якого офіційного документа чи журналу чергового лікаря ніхто їм не надав, була озвучена лише загальна кількість хворих 177 станом на 02.02.2017 та їх розміщення по відділенням.

Слід зазначити, що у ході цього діалогу заступник головного лікаря Бериславська Н.М. досить емоційно та неодноразово вказувала депутатам на відсутність у них прав на перевірку та заявила, що інформацію про кількість хворих вона буде надавати лише на відповідний письмовий запит – за підтвердженням правомірності такої позиції вона звернулась із запитанням до свого безпосереднього начальника, але реакцією присутньої при цьому т.в.о.головного лікаря комунального закладу «Скадовська ЦРЛ» Присяжнюк Т.Ю. було голосне мовчання.

Повернувшись до своїх колег, члени робочої групи доповіли про результати виїзду, адже одне відділення депутати все ж змогли перевірити, встановивши реальну картину.

Вказані факти запротокольовані та будуть терміново направлені до відповідних правоохоронних органів, а перевірки депутатів триватимуть по всім закладам охорони здоров'я району, оскільки мова йде про гаманець громади: бюджет не має бути джерелом збагачення окремих громадян та ще й за рахунок приписок кількості хворих.

За матеріалами сайту Скадовської районної ради

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів