Херсонський монополіст загнав у глухий кут

Раптово вирішила збільшити вартість своїх послуг майже удвічі компанія, яка у Херсоні займається вивезенням сміття. Керівники житлових організацій б'ють на сполох: нові ціни їм аж ніяк не по кишені!

— Зараз так підвищили вартість вивезення твердих побутових відходів, що житлові організації не в змозі оплатити цю послугу, — бідкається директор ТОВ «Україна» Ніна Савіна. — У нас і без того непроста ситуація, адже «Херсонобленерго» ініціювало арешт рахунків.

До слова, від підвищення цін на вивезення сміття постраждають і мешканці об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

— Ще влітку ТОВ «Херсонавтокомунсервіс» збільшило тариф на вказану послугу на 6 гривень, — розповідає секретар постійної комісії з питань ЖКГ, благоустрою та інженерної інфраструктури міськради й голова правління ОСББ «Фенікс» Оксана Д'якова. — Це рішення не було погоджене з виконавчим комітетом міської ради, хоча тоді на порушення влада ніяк не відреагувала. Тепер з січня знову майже удвічі підняли ціни для ОСББ і житлових організацій. Наразі останні взагалі на межі виживання, адже квартплату вони не змінювали.

Оксана Д'якова також пояснює, що керівники ОСББ можуть підвищувати тарифи для мешканців будинків, утім, є їх певні граничні розміри для компенсації пільг та субсидій.

Варто зазначити, що у ЖЕКів у зв'язку з підвищенням вартості вивезення сміття мова йде про додаткові сотні тисяч гривень видатків. Проблема ще й в тому, що, на відміну від ОСББ, їхні керів­ники не можуть оперативно переглянути тарифи для населення через не зовсім просту процедуру. Цілком ймовірно, що фінансову неспроможність житлових організацій доведеться компенсувати з міського бюджету.

За словами Оксани Д'якової, постійне загострення ситуації — результат того, що ТОВ «Херсонавтокомунсервіс» у сфері вивезення відходів є монополістом.

— У місті повинно бути як мінімум дві організації, які надають аналогічні послуги, — впевнена вона. — Тоді житлові організації й ОСББ зможуть обирати варіант, який їм більше підходить за ціною і якістю. А так відбувається якесь безчинство. Найцікавіше, що зараз я навіть не можу оскаржити вказане рішення у антимонопольному комітеті чи суді, бо про підвищення тарифів мене поінформували СМС-повідомленням. До сьогоднішнього дня я як керівник ОСББ навіть договору не бачила.

Ольга ЮЩЕНКО
"Новий День"

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон