Нардеп Співаковський працює над проектом закону «Про освіту»

Народний депутат від Херсона Олександр Співаковський розказав про свою участь у засіданні робочої групи з доопрацювання до другого читання проекту Закону України «Про освіту» р.н.3491-д.

На розгляд учасників засідання були винесені статті 11 та 12 проекту Закону, які стосуються дошкільної та повної загальної середньої освіти.

Під час обговорення я, зокрема, закцентував увагу на трьох вагомих, на мою думку аспектах:

по-перше, початок здобуття початкової освіти має бути встановлений не з 6-ти, а з 7-ми років.

На моє глибоке переконання саме в цьому віці дитина є оптимально морально та інтелектуально підготовленою до здобуття знань та компетентностей.

Разом з цим, в окремих випадках за рішенням органів управління, школи можуть приймати на навчання дітей, яким ще не виповнилося сім років, а також створювати для таких дітей підготовчі класи.

По-друге, - питання повернення до 12-річки. Я неодноразово наводив статистику не підтримання суспільством 12-річного навчання. Звичайно, лунали аргументи, що збільшення навчання ще на один рік значно розвантажить навчальні програми та полегшить життя нашим дітям.

Проте, мені видається більш послідовним, спочатку реформувати зміст освіти і змінити навчальні плани, а вже потім вплітати їх в канву 12-річки. Якщо ж ми поєднаємо сьогоднішні навчальні програми і додамо до них 12-річку, то отримаємо додатковий напружений рік для наших школярів.

Тому у своїй пропозиції, я запропонував ввести варіативну складову в частині терміну здобуття профільної середньої освіти – замість терміну «три роки» встановити «два або три роки».

По-третє, законопроектом передбачено фіксацію циклів початкової освіти та загальної середньої освіти, які по суті зводять навчання на цьому етапі до адаптаційних періодів. Хотів би зауважити, що члени робочої групи погодились з моєю позицією і вирішили вилучити з тексту законопроекту норми, які стосуються циклів на рівнях початкової та базової середньої освіти.

Дякую членам робочої групи, керівництву Міністерства освіти і науки, та народним депутатам України за активну роботу під час сьогоднішнього засідання, - підсумував викладене Олександр Співаковський

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон