У Херсоні будуть закуповувати соціальні послуги за кошти місцевого бюджету

Соціальне замовлення на надання послуг, в тому числі для ВІЛ-інфікованих, у 2017 році вперше в історії міста Херсон буде профінансовано місцевим бюджетом.

Так, на 2017-й рік передбачено 50 тис. грн на консультування і соціальний супровід пацієнтів, які отримують замісну підтримувальну терапію. Ще 75 тис. грн. передбачено на закупівлю послуг з паліативної та хоспісної допомоги для членів територіальної громади.

Окрім того, із міського бюджету у наступному році планують виділити 60 тис. грн на послуги, направлені на соціальну інтеграцію та реінтеграцію бездомних осіб.

Соціальне замовлення – це механізм закупівлі у суб'єктів господарювання за бюджетні кошти соціальних послуг. Впровадження його дасть можливість розширити спектр послуг для людей, які опинилися в складних життєвих обставинах та, що найважливіше – значно розширити доступ до цих послуг.

Ініціатором цього процесу у місті стала громадська організація «Асоціація ХХІ століття», яка із квітня 2016 року впроваджує пілот «Сталість ВІЛ-послуг» за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Заступник начальника управління соціальної політики Херсонської міської ради Олена Олефіренко звертає увагу, що впровадження соціального замовлення – новий досвід для місцевих органів влади.

«Ми налаштовані на набуття такого досвіду, свідченням чого, власне, і є заплановані в бюджеті Херсона кошти на соціальне замовлення. Переконана – це лише початок ефективної співпраці держави та громадськості», - резюмує Олена Олефіренко.

ГО «Асоціація ХХІ століття»

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон