На Херсонщині також відбувся пісенний флешмоб

Хвиля пісенних флешмобів, яка захлеснула всю Україну і ближнє зарубіжжя, докотилася до Херсонщини.

На залізничному вокзалі Херсона його учасники заспівали пісню "Если бы парни всей земли", а згодом в одному з торговельних центрів Нової Каховки з десяток осіб виконали «Песню о Каховке».

В самому виконанні тієі чи іншої пісні в публічних місцях, звісно, нічого поганого немає. Однак у цьому випадку звертають на себе увагу кілька речей. По-перше, під час подібних флешмобів свідомо обираються чомусь саме радянські пісні.

А по-друге, особливу увагу на пісенні акції одразу ж звертали пропагандистські російські ЗМІ. І вони, і навіть, біглий прем'єр-міністр Микола Азаров починали захлинатися в сльозах розчулення: мовляв, українці демонструють, що вони справді є братським народом Росії і простягають їм «руку дружби».

Початок цьому пісенному флешмобу був покладений запорізьким телеканалом ТВ-5. Виконанням пісні з кінофільму «Весна на Заречной улице» на залізничному вокзалі «Запоріжжя-1» вони вирішили привітати свого власника — комбінат «Запорожсталь» — з 83-ю річницею. Дуже швидко цей формат підхопили в інших містах. Радянські пісні вже виконували на вокзалах і в аеропортах Харкова, Одеси, Кишинеу, Мелітополя, Дніпра. Здавалося б, звичайне виконання пісні обернулося справжньою пропагандистською вакханалією.

На численних відео, які можна побачити в інтернеті, добре видно, як «випадкові люди» у Херсоні, Мелітополі або Новій Каховці виконують пісні зі заздалегідь роздрукованих папірців. Політтехнологи переконані, що всі ці акції є добре спланованими і зрежисованими. «Головна ідея — включити Україну в інфор­маційну повістку і продемон­струвати бажання українців об'єднатися з «братнім народом». Причому організатор такого флешмобу може отримувати гонорар від $10 тис. до $15 тис., половина з яких іде на організацію і гонорари учасникам хору (близько $100 кожному)», — коментує політтехнолог Андрій Окара.

Інші експерти звертають увагу на те, що сучасній молоді не характерні подібні емоції при виконанні старих радянських пісень. Тож не дивно, що в де­яких містах організатори флешмобів зробили ставку на старше покоління — як у Мелітополі, Новій Каховці або Херсоні.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон