Цього тижня ВР має прийняти ряд законопроектів щодо вищої освіти

Цього тижня ВР має прийняти ряд законопроектів щодо вищої освіти
Про це, під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій та голів комітетів Верховної Ради України, повідомив перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти,народний депутат з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський.

Він звернувся до Голови ВР внести до порядку денного законопроект №5240 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст").

«Закон повинен врегулювати питання діяльності технікумів та коледжів та вищих навчальних закладів 1 і 2 ступеня.

Вони знаходяться в ситуації повної невизначеності, з 1 вересня не мають формування відповідного контингенту студентів. Тому Комітет проголосував за внесення цього закону до порядку денного. Крім того, прошу включити №5423 Проект Закону про внесення змін до статті 37 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність". Також, підтримати законопроект депутата Шухевича, який врегулює питання дисбалансу пенсії науково-педагогічних працівників, які працювали в різні роки, починаючи з 1 липня 2000 року. У зв'язку з тим, що в нас не запрацював Закон про вищу освіту, ми просимо внести законопроект №2316а "Щодо строків захисту дисертацій та право на отримання диплому доктора філософії», – сказав Співаковський.

Крім того, Перший заступник Голови Комітету з питань освіти просить включити до порядку денного законопроект №4783 "Про внесення змін до розділу ХV Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про вищу освіту" (щодо вступу до аспірантури та діяльності спеціалізованих вчених рад)", і законопроект №5023 "Про внесення зміни до статті 44 Закону України "Про вищу освіту"".

«Ми повинні забезпечити пільговий вступ до ВНЗ дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування», – відзначив Олександр Співаковський.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів