Цього тижня ВР має прийняти ряд законопроектів щодо вищої освіти

Про це, під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій та голів комітетів Верховної Ради України, повідомив перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти,народний депутат з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський.

Він звернувся до Голови ВР внести до порядку денного законопроект №5240 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст").

«Закон повинен врегулювати питання діяльності технікумів та коледжів та вищих навчальних закладів 1 і 2 ступеня.

Вони знаходяться в ситуації повної невизначеності, з 1 вересня не мають формування відповідного контингенту студентів. Тому Комітет проголосував за внесення цього закону до порядку денного. Крім того, прошу включити №5423 Проект Закону про внесення змін до статті 37 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність". Також, підтримати законопроект депутата Шухевича, який врегулює питання дисбалансу пенсії науково-педагогічних працівників, які працювали в різні роки, починаючи з 1 липня 2000 року. У зв'язку з тим, що в нас не запрацював Закон про вищу освіту, ми просимо внести законопроект №2316а "Щодо строків захисту дисертацій та право на отримання диплому доктора філософії», – сказав Співаковський.

Крім того, Перший заступник Голови Комітету з питань освіти просить включити до порядку денного законопроект №4783 "Про внесення змін до розділу ХV Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про вищу освіту" (щодо вступу до аспірантури та діяльності спеціалізованих вчених рад)", і законопроект №5023 "Про внесення зміни до статті 44 Закону України "Про вищу освіту"".

«Ми повинні забезпечити пільговий вступ до ВНЗ дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування», – відзначив Олександр Співаковський.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон