Співаковський: Профільний Комітет врахував поправку до законопроекту «Про освіту»

Законопроект стосується безоплатного забезпечення підручниками закладів професійно-технічної освіти.

Про це народний депутат з фракції Партії «Блок Петра Порошенка», перший заступник голови Комітету з питань науки та освіти Олександр Співаковський повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Він розповів, що відбулося чергове засідання Комітету з питань науки і освіти, на якому робоча група доопрацьовувала до другого читання проект Закону України «Про освіту» №3491-д.

«В ході сьогоднішнього засідання робоча група опрацювала 24 поправки народних депутатів і майже завершила обговорення 3, 4 статей І Розділу законопроекту. Більшість поправок була врахована редакційно», – написав Співаковський.

Він уточнив, що робоча група прийняла рішення відхилити поправку, яка стосується права безоплатно здобувати освіту на кожному рівні освіти лише один раз, як таку, що обмежує конституційне право громадян на освіту в частині безоплатності та доступності.

«Також дискусійним виявився текст частини другої статті 4, відповідно до якої держава гарантує право на безоплатне здобуття повної загальної середньої освіти усім громадянам та іншим особам, які перебувають в Україні на законних підставах. За результатами обговорення, було прийнято рішення врахувати поправку, яка розширювала цю норму в частині гарантування державою здобуття також дошкільної та базової професійної освіти, а також забезпечення розвитку позашкільної освіти».

«Була врахована поправка, яка стосувалась безоплатного забезпечення підручниками не тільки учнів та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, але й закладів професійно-технічної освіти. Щиро вдячний усім членам робочої групи за дружню атмосферу під час роботи у засіданнях, висловлені конструктивні пропозиції та вміння досягати розумного компромісу», – підкреслив Олександр Співаковський.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів