"Швидка" доїхала до села на Херсонщині

Село Милове на Бериславщині розташоване за 30 км від райцентру. Дорога сюди побита ямами та вибоїнами.Відтак, коли трапляється, що хтось серйозно занедужав, на "швидку", яка нешвидка, тут вже й не чекають.

Люди самі везуть хворого до лікарні. Така ж сама ситуація у сусідніх Качкарівці, Червоному Маяку, Республіканці...

Саме тому листопад 2016-го для цих населених пунктів видався історичним: кілька днів тому в Миловому відкрили центр екстреної медичної допомоги.

По суті це самостійний підрозділ «швидкої», який базується у будівлі сільської ради.

У штаті центру, який вже почав обслуговування п'яти сіл, 11 співробітників, і працюватиме він цілодобово.

Звісно, сам факт відкриття медустанови в такий непростий час, коли всюди тільки й чутно про скорочення, реорганізацію, лік­відацію, виглядає фантастикою. Втім, з іншого боку, нічого дивного. Це просто приклад вдалої співпраці влади обласної, місцевої та небайдужих людей.

У департаменті охорони здоров'я ОДА ще минулого року прорахували — на утримання сільського центру екстреної медичної допомоги необхідно 1 млн. 300 тис. гривень. Для обласного бюджету це сума величенька, з огляду на те, що «швидка» потрібна не лише Бериславщині. Тож чиновники від медицини запропонували місцевим радам взяти участь у фінансуванні такого потрібного закладу. У населених пунктах ініціативу спри­йняли позитивно і проголосували на сесіях за пайову участь у проекті.

Як результат — близько 400 тисяч гривень, необхідні на зарплату персоналу, виділятимуться з бюджетів сільських рад, населення яких обслуговуватиме центр. Решту витрат на утримання станції беруть на себе область і держава. Крім того, установі подарували реанімобіль. Мікроавтобус марки «Мерседес» спеціально для Милового пригнали з Німеччини.

Машину не нову, але у цілком пристойному стані, до то ж, «запаковану» необхідним обладнанням, за кордоном підшукав колишній херсонець Віктор Полевіков. Благодійний фонд, який очолює херсон­ський волонтер Олег Баркаренко, техніку придбав («швидка» обійшлася у 3 тисячі євро). До речі, ще до офіційного відкриття центру реанімобіль встиг пройти бойове хрещення. Ним швидко доправили до лікарні дитину, яка згорала від температури, та породіллю.

Щоправда, і після цього якість медицини в Миловому все ще сприймається неодно­значно. Поряд із щойно відкритим центром екстреної медичної допомоги, де, ясно, все нове, розташований місцевий ФАП. Стара будівля без ремонту жахає своїм виглядом, в середині — не менш сумно. Опалюються всього дві кімнати, та й то буржуйкою, а апарати для фізпроцедур давно вийшли з ладу. Коли й за які кошти відремонтують ФАП, залишається риторичним питанням...

Марина САВЧЕНКО
"Новий День"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів