«Децентралізаційний марафон» на Херсонщині

До Всеукраїнської акції «Децентралізаційний марафон» приєдналася і Херсонська область. Нагадаємо, сьогодні, 12 грудня, в обласному центрі підвели підсумки проведеної акції в нашому регіоні.

Зокрема, виконавчий директор Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України Лариса Оленковська повідомила, що старт акції відбувся під час ХІІ Українського муніципального форуму, що проходив наприкінці червня в Одесі, в присутності 250 голів громад з усіх регіонів України.

Акцію ініціювала Асоціація міст України (АМУ) для активізації та стимулювання процесу об'єднання і формування спроможних громад.

Про початок «марафону» урочисто оголосили Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Зубко, перший заступник Глави Адміністрації Президента України В.Ковальчук та голова Асоціації міст України, київський міський голова В.Кличко.

Девіз «1000 громад: на старт!» демонстрував політичну волю різних гілок влади до реформування держави та місцевого самоврядування.

На Херсонщині про старт «Децентралізаційного марафону» урочисто оголосили під час прес-конференції 13 липня керівництво регіонального відділення Асоціації міст України в присутності перших осіб області та лідерів місцевих територіальних громад.

Широкомасштабна акція, яка охопила всі регіони України, подолала кілька тисяч кілометрів Херсонщиною.

Регіональні консультанти АМУ відвідали понад півсотні територіальних громад області, аби донести до жителів найвіддаленіших населених пунктів інформацію про мету реформи місцевого самоврядування та можливості громад зміцнити свої позиції та покращити перспективи, а також щоб допомогти методично громадам, котрі стали на шлях об'єднання.

У тому числі й завдяки інформаційним зустрічам у рамках «Децентралізаційного марафону» цьогоріч до єдиної в області Кочубеївської об'єднаної територіальної громади, створеної торік, приєдналися ще 11 ОТГ, в яких перші вибори були призначені на 11 та 18 грудня.

Регіональні консультанти АМУ й надалі сприятимуть громадам – і тим, хто вже створив ОТГ, і тим, хто тільки розмірковує над цим, консультуватимуть з організаційних, юридичних та бюджетних питань, допоможуть підготувати необхідні документи та проекти рішень.

Такий супровід більшість вважає вкрай потрібним, адже громадам важливо сьогодні тримати руку на пульсі оновлення в законодавстві, сповна використовувати свій потенціал для нарощування можливостей місцевого бюджету, збереження та розвитку інфраструктури, покращення якості адміністративних та соціальних послуг місцевому населенню, на що й націлена реформа.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон