Увага: на Херсонщині нова влада!

Не смійтесь і не плачте... Херсонщина знову обирає... Два тижні поспіль 11 та 18 грудня, поточного року, частина населення нашої області знову біля виборчих урн, аби обрати нову владу

Нова влада формується в окремих районах Херсонської області, зокрема: Білозерському, Верхньорогачицькому, Каланчацькому, Чаплинському, Голопристанському, Каховському та Олешківському відбуваються вибори у ради різних рівнів.

Здавалося, що хто-хто, а політичні партії повинні бути першими, хто у них зацікавлений. Та, чи так це?

Якщо поглянути на загальний список партій, які отримали право від ЦВК брати участь в усіх місцевих виборах, то він не вражає...

З 347 партій, які зареєстровані зараз в Україні, у місцевих виборах беруть участь всього лише 26, а саме: «Аграрна партія України», «Народна Партія», «ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ», Партія «Відродження», ПП ВО «Батьківщина», ПП ВО «Свобода», ПП «ГРОМАДА І ЗАКОН», ПП «ГРОМАДСЬКИЙ РУХ «НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ», ПП «ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ ВАЛЕНТИНА НАЛИВАЙЧЕНКА «СПРАВЕДЛИВІСТЬ», ПП «Громадянська позиція», ПП «ДемАльянс», ПП «Європейська партія України», ПП «Народний Рух України», ПП «НАРОДНИЙ ФРОНТ», ПП «НАЦІОНАЛЬНИЙ КОРПУС», ПП «Наш край», ПП «Нова держава», ПП «Об'єднання «САМОПОМІЧ», ПП «Опозиційний блок», ПП «Партія місцевого самоврядування», ПП «ПАРТІЯ ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ СЕРГІЯ КАПЛІНА», ПП «ПАТРІОТ», ПП «РОЗУМНА СИЛА», ПП «Українська Галицька партія», ПП «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП», Радикальна партія Олега Ляшка (партії вказані у реєстраційній послідовності).

При цьому, більшість з них – 21, бере участь тільки у виборах первинних, т.т. там, де вибори проводиться вперше у новоутворених територіальних громадах.

Здавалося, хто-хто, а політичні сили повинні не спати, не їсти, а працювати на успіх у виборах, адже вони не втомлюються заявляти, що існують тільки заради того, щоб життя громадян кращало з кожним днем, а покращують вони його саме через роботу в радах.

Та не тут-то було. Ці вибори показали, що одна справа брати участь у виборах у Верховну Раду України – де панує влада і гроші, і зовсім інша, коли на кону лише сільські та селищні бюджеті. Що там заробиш?

Фахівці стверджують, що такої низької активності партій не бачили за весь період Незалежності України. Якщо на планові вибори, які відбувалися торік «забили» виборці, і показали найнижчу явку за всі 25 років України, то цього разу інтерес до виборів втратили партії.

Найбільшу активність щодо висування кандидатів за партійними списками виявила тільки одна партія, яка висунула понад 130 кандидатів у ради всіх рівнів (по нашій області) – ВО «Батьківщина». Хоча при цьому дивує той факт, що наприклад до складу Чаплинської селищної ради «Батьківщина» запропонувала одразу біля 20 осіб, які зареєстровані і проживають у Херсоні (?). Де логіка?

Невже у разі обрання депутатами, ці громадяни будуть їздити за 120 км від обласного центру для того, аби брати участь у роботі сесій? Я вже не говорю про участь у роботі комісій, а тим більше у повсякденній роботі на виборців? Про що це говорить? Партія має обмаль прихильників, які живуть у цьому населеному пункті? Чи немає бажаючих балотуватися від цієї політичної сили?

Найгірший результат показала тільки «владна» партія (як для рівня висування так і «підтримки») – БПП по всіх радах, по всіх виборах, по всіх районах області спромоглася висунути біля 30 кандидатів. Т.т., у відсотках до загальної кількості навіть наявних мандатів (не говорячи про рівень висування) рівень підтримки «партії президента» складає менше рівня прохідного бар'єру для списків партій?

Цікаво буде подивитися на результати голосування. Тим більше, що давно відомо, що скажімо і Чаплинка, і Каланчак (там проводяться найбільші вибори) давно входять до так званого «червоного поясу», і хоча партії «лівого» спрямування не висували там своїх кандидатів списками, але самовисуванців, які підтримують там скажімо партію «Союз лівих сил» чимало.

Що вже говорити про Білозерку, де менше півроку тому програв вибори до Верховної Ради України колишній Голова обласної державної адміністрації, колишній Голова обласної ради Андрій Путілов.

Отже говорити, що провладна партія там зможе набрати бодай «блокуючу» більшість голосів не доводиться. Втім, народна мудрість застерігає казати «Гоп» до того як стрибнеш. Подивимося, якими будуть реальні результати.

З урахуванням того, що вибори проходять дуже локально, а явка дуже низька, скоріш за все вже вранці понеділка будуть відомі перші результати. Для кого вони будуть явно невтішними, і дуже показовими. Будемо чекати, а згодом і аналізувати.

ДОВІДКОВО:

11 грудня, 2017 року на Херсонщині відбуваються вибори:

* у Білозерському районі – Музиківська сільська громада вибирає сільського голову та сільську раду;
* у Верхньорогачицькому районі, проходять повторні вибори у Самійлівську сільську раду;
* у Каланчацькому районі – Каланчацька селищна громада (об'єднана) проводить перші вибори селищного голови та селищної ради;
* у Чаплинському районі – Асканія-Нова селищна громада обирає вперше собі селищну раду та селищного голову, тоді як Хрестівська сільська громада обирає свою сільську раду та сільського голову, так само вперше.

18 грудня, 2017 року на Херсонщині обиратимуть:


* у Голопристанському районі – Гладківська сільська громада обере депутатів до сільської ради та сільського голову;
* у Каланчацькому районі – Мирненська селищна громада обиратиме депутатів до селищної ради та селищного голову;
* у Каховському районі – Зеленопідська та Тавричанська сільські громади вперше оберуть собі депутатів до сільських рад та сільських голів;
* у Олешківському районі – Великокопанівська сільська громада обиратиме депутатів до сільської ради та сільського голову;
* у Чаплинському районі – Присиваська сільська громада (Григорівська сільська рада) обиратиме депутатів до сільської ради та сільського голову;
* у Чаплинському районі – Чаплинська об'єднана селищна громада обиратиме депутатів до селищної ради та селищного голову.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон