Херсонська влада вибудовує відносини з пресою за європейським зразком

Інструментом такої побудови буде прийняття програми розвитку інформаційного простору Херсонської області на 2017 – 2020 роки. ЇЇ проект буде винесено на розгляд сесії Херсонської обласної ради.

Також нещодавно обласною радою було виділено кошти у сумі 250 тис. грн, які були передбачені ще на початку року на реалізацію заходів програми розвитку інформаційного простору Херсонської області на 2016 – 2017 роки.

За словами директора Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Ольги Савенко, частину цих коштів буде перераховано обласним телерадіокомпаніям за проведення інформаційної кампанії з відзначення 25-ої річниці незалежності України.

«Вони провели велику роботу. Так, філією НТКУ «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія» було створено 25 серійний фільм, присвячений цій визначній даті. Кожна серія фільму розповідала про один рік становлення незалежної України загалом та області зокрема.

Достатньо подивитися його, щоб згадати події в області тих часів, які переплітаються з загальнодержавними. В них показано діяльність тодішньої обласної влади, якою б вона не була. А професійні коментарі ведучих та журналістів дають змогу осмислити ту ситуацію з позицій сьогодення», – зазначила Ольга Савенко.

- Ми вдячні телеканалу «Скіфія», радіо «Таврія», радіо «Софія», друкованим виданням області – «Новий день» та багатьом іншим за небайдужість та патріотизм, проявлені тоді. Тому сьогодні, коли депутатський корпус погодився виділити ці кошти, які були заплановані на початку року, ми можемо відшкодувати телерадіоорганізаціям та виданням за виконану працю.

Крім того, хотілося зазначити, що інформаційна безпека на сьогоднішній день, розвиток якої передбачає зазначена програма, це в першу чергу забезпечення отримання населенням збалансованої інформації. Люди повинні знати про проблемні теми, які потребують вирішення та отримувати відповіді на соціально важливі питання, такі як децентралізація, надання субсидій, реформи в галузі освіти та медицини, протидія торгівлі людьми тощо. Проте ця важлива для суспільства інформація часто випадає з поля зору ЗМІ в гонитві за сенсаціями.

Проте хочу підкреслити, що це ніяким чином не передбачає втручання в редакційну політику ЗМІ. Обласна державна адміністрація та обласна рада за допомогою цієї програми висвітлює важливі для суспільства і держави теми, вибудовуючи стосунки із мас-медіа на партнерських принципах за європейським зразком», - вважає директор Департаменту.

Щодо проекту програми інформаційного простору, що зараз готується на розгляд депутатів, то методика його підготовки якісно змінена. На пропозиції депутатів, зважаючи на європейський досвід, в програму закладені заходи, які не передбачають за основну мету висвітлення діяльності, як це було раніше.

Натомість, програма міститиме пріоритетні напрямки інформування згідно з дійсно важливими питаннями суспільного життя – так звані інформаційні блоки. Зокрема, у патріотичному блоці буде передбачено висвітлення питань патріотичного виховання молоді, ідеології, заходів в рамках проведення історичних та державних світ, значущих на регіональному рівні події. Будуть включені такі соціально важливі напрямки як спорт, децентралізація, інформаційна безпека області, енергоефективність, соціальна політика, оборонна робота тощо.

«Таким чином програма має на меті висвітлювати події, факти та конкретні дії влади саме за напрямками, а не прив'язуючись виключно до висвітлення діяльності персоналій. Депутати наголосили на тому, щоб бюджет був розподілений рівноцінно між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Беручи до уваги європейський досвід, ми маємо заповнювати інформаційний простір дійсно суспільно важливою інформацією, надавати можливість мешканцям Херсонщини отримувати неупереджені та достовірні новини», – резюмувала Ольга САВЕНКО.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів