Сільраду залишили без доходу

Селяни Херсонщини втрачають право господарювати на своїй землі через всіляких "зайд", котрі у змові з суддями захоплюють перспективні угіддя.

І втрачають через це не тільки аграрії, а й місцеві громади. Адже застосовувані рейдерами грабіжницькі схеми жодних платежів до бюджету, як завжди, не передбачають.

Про руйнівні наслідки однієї з багатьох подібних оборудок із обуренням говорив на сесії обласної ради її депутат, віце-президент Асоціації фермерів України, ке­рівник фермерського господарства «Зоря Каховщини» Леонід Кириченко. Ось його заява:

— До мене звернулися депутати Коробківської сільської та Каховської районної ради з приводу незаконного вилучення 1774 гектарів зрошуваних земель, які колись знаходилися у розпорядженні Каховського аграрного коледжу. Ці угіддя своїм рішенням суд відібрав у фермерів, котрі їх обробляли, нібито для проведення аукціону для збільшення розмірів орендної платні. Гадаю, без цього можна було обійтися, внісши відповідні зміни у орендні договори, піднявши ставки оренди. Але ні аукціонів, ні змін договорів не відбулося, бо втрутилася якась невідома Спілка інвалідів України у складі трьох осіб, зареєстрована на квартирі десь у Києві. Вона заявила свої претензії на ці землі. Коробківська сільська рада на терміново скликаній сесії їм відмовила, Каховська райрада відмовила теж. Однак суд якогось там району у Києві своєю ухвалою зобов'язав надати 1774 гектари земель у Коробках цій спілці. І найголовніше, що бюджет Коробківської сільради від такої угоди отримуватиме нуль гривень. Жодної користі від неї не отримає і аграрний коледж, що готує дуже потрібних фахівців для сільського господарства.

За пропозицією Леоніда Кириченка, Херсонська облрада звернулася до Служби безпеки України та уряду з проханням перевірити законність передачі зрошуваних земель у Кахов­ському районі.

Депутати наголошують, що факти «дерибану» сільгоспугідь у нас не поодинокі. Аби покласти їм край, треба внести зміни у законодавство, аби жодна передача ділянок в оренду чи для спільного використання була неможливою без згоди органів місцевого самоврядування — сільських чи селищних рад.

Адже нині землею в Україні дозволяють собі розпоряджатися всі, хто завгодно — починаючи від райдержадміністрацій і за­кінчуючи тими ж судами. А там, де є «сім няньок», дитина без ока залишається.

Володимир ДОРОФЄЄВ
Новий день

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів