Платити за таку землю готові чимало!

Аграрії Херсонщини настільки зацікавленні в "округленні" своїх наділів, що не проти за це й заплатити -причому чимало.

У Бериславському районі області на відкритих торгах продаж права оренди 62 гектарів землі сільськогосподарського призначення приніс бюджету понад 300 тисяч гривень замість очікуваних 94 тисяч.

Під час торгів їх учасники підвищили ставку орендної платні з попередніх 4 аж до 12,7 відсотка від нормативної грошової оцінки ділянки.

У головному управлінні Держгеокадастру Херсонщини сподіваються, що такий само ажіотаж буде і на торгах з реалізації права оренди ще 12 земельних ділянок площею 390 га для ведення сільського господарства у семи степових районах Таврії. Вони можуть принести ще щонайменше 425 тисяч гривень. Прикметно, що на початку нинішнього року місцеві виробники сприймали "у штики" пропозицію укладати угоди оренди землі, з розрахунку орендної плати у розмірі не 3, як раніше, а всі 8 відсотків від її нормативної грошової оцінки - навіть пікетами на знак протесту погрожували.

Але після того, як цьогоріч зібрали непоганий врожай і з вигодою його продали, попит на оренду зростає, бо люди переконалися, що такі витрати окупаються. І торги показали, що агрофірми готові платити навіть значно більше, ніж "зависокі" вісім відсотків.

"Голос України"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів