На Херсонщині велосекцію виставили на вулицю

Через неготовність тренера каховського спортивного клубу "Зевс" працювати у правовому полі очолюваній ним секції довелося виселятися з підвального приміщення.

Хрест на розвитку велоспорту в Каховці може поставити ультиматум членів ОСББ "Зразковий дім на Куликовській" тренеру, майстру спорту Павлу Пенізову.

Вони попросили розташовану в підвалі їхнього будинку секцію виїхати з приміщення і категорично відмовили в укладанні договору оренди з цим спортивним клубом.

У тому, що це призведе саме до припинення діяльності секції велоспорту, переконані колишні учні Павла Пенізова. Дане питання виносилося на обговорення на сесії міськради, а також спричинило низку гучних заяв і звернень на сторінках місцевих газет.

Зокре­ма, група підтримки Пенізова звинуватила у байдужому ставленні до долі секції виконавчий комітет, міськраду і міського голову. З проханням надрукувати текст їхнього звернення до «Нового дня» звернувся і сам Павло Ілліч. «Може, хоч таким чином ми достукаємося до нашої влади», — зазначив він.

За словами заступника відділу у справах молоді та спорту міськради Сергія Кашуліна, секція велоспорту, якою керує Павло Пенізов, у Каховці існує дуже давно.

«Це ледь не єдина така секція у всій Херсонській області. Може, хіба що у Новій Каховці залишилася подібна, — говорить він. — Секція ця дуже потрібна. Навіть якщо туди ходять 1—2 дитини, це вже добре, а ми завжди підтримували роботу будь-яких спортивних гуртків. Проте серйозні проблеми там почалися після того, як багатоповерхівка, де розташовувалася ця секція, пере­йшла в управління об'єднання спів­власників багатоквартирного будинку. ОСББ вирішило, що не хоче бачити її у своєму підвалі, і попросило тренера звільнити приміщення. Причому, під час прийняття рішення Каховською міськрадою про приймання-передачу будинку у липні п. р. ніхто навіть не згадав, що там займаються велосипедисти».

На думку Сергія Кашуліна, у цьому була провина і громадської організації «Дитячий спортивний екологічний клуб «Зевс», яка опікується велосекцією.

«Адже у «Зевса» не було укладено жодного договору з КП «Каховська керуюча компанія», яке й передавало будинок ОСББ. Ця організація не зверталася і до нас. Хоча міськрада була готова виділити кошти для оренди підвального приміщення у ОСББ для роботи велосекції. Ми надіслали відповідну пропозицію правлінню ОСББ «Зразковий дім на Куликовській», тож усі звинувачення у нашій бездіяльності в цьому питанні безпідставні. Інша справа, що ОСББ відмовило нам. Але воно мало на це повне право, оскільки є повноцінним власником свого будинку», — доповнив він.

Як пояснив голова правління ОСББ Володимир Окунєв, Павло Пенізов жодного разу не звертався до них з проханням надати йому для користування підвал. «Водночас він влаштовував не тільки нецензурні лайки, а й дійшов до рукоприкладства — нанесення ляпаса члену правління ОСББ. Ця справа перебуває на розгляді у суді. Ображав Павло Пенізов і співвласників будинку жіночої статі, назвавши їх «бабйом». Ми вважаємо таку поведінку неприпустимою», — зазначив Володимир Окунєв у своєму листі до міського голови Андрія Дяченка.

— Наскільки я зрозумів, співвласники будинку готові були на перемовини з приводу подальшої роботи секції. Однак особиста неприязнь поставила хрест на цьому, — констатує Сергій Кашулін. — Я сам неодноразово благав Павла Пенізова не загострювати обстановку, однак він чинив так, як вважав за потрібне. Також, на жаль, він не зрозумів і того, що часи змінилися: законодавство стало іншим, і вже не можна просто так змусити співвласників будинку надавати комусь частину своїх приміщень. З людьми треба вміти домовлятися. Але, незважаючи на все це, ми готові надавати допомогу спортивній секції і в подальшому.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів