Телефонні шахраї «дурять» не тільки херсонців… жертвою став Президент?

Інформація про те, що у мешканців нашого міста телефонні шахраї видурюють чималі суми грошей, вже не вперше з'являється на сторінках ЗМІ.

Чи не кожного тижня бачимо повідомлення про те, що людям телефонують невідомі і під різними приводами просять перерахувати кошти за різних та близьких, які начебто «потрапили» у скруту ситуацію (арешт, аварія тощо).

Здається, що «жертвою» розіграшу став і Президент України Петро Порошенко.

Вчора вдень офіційний сайт Президента повідомив про те, що між Президентом Україні і Президентом Киргизстану відбувалася телефонна розмова, під час якої керівники двох країн обговорили важливі питання співпраці.

Втім, невдовзі, заступник керівника апарату президента Киргизстану Сапар Ісаков спростував повідомлення про телефонну розмову і заявив: «Ця інформація недостовірна», і припустив, що це міг бути розіграш. З боку української сторони поки будь-яких коментарів на цю тему не було.

Вважається, що Петра Порошенка могли «розіграти» пранкери з Росії.

Якщо це так, то виникає найелементарніше питання: як таке могло статися в принципі, адже Президент це не проста смертна людина, його телефонні номери не значаться у телефонних довідниках, а такі розмови відбуваються по захищених каналах спеціального зв'язку? Як сторонні люди могли «вийти» на Президента, і чому таке могло статися в принципі?

Це не перший випадок «розіграшу», у якому «задіюють» Президента України. Це вже третя спроба «розіграшу», і здається вона стала вдалою.

Перший раз таке сталося ще у той час коли Надія Савченко була у полоні.

Тоді її адвокат отримав лист начебто від першої особи країни, у якому він пропонував Савченко зайняти пост міністра оборони України. Тоді адвокат розмістив це «лист» у себе на сторінці в одній з соціальних мереж, за що потім довелося вибачатися.

Ще одна невдала спроба сталася на початку року, коли невідомі спробували розмістити в New York Times інтерв'ю від імені українського президента. У солідному американському виданні журналісти виявилися більш обачливими і перед тим як публікувати «інтерв'ю», пошукали підтвердження у офіційної прес-служби Президента України. Інтерв'ю так і не побачило світ. Тоді прес-секретар Порошенка заявив, що за пранкерами стоять російські спецслужби.

Якщо цього разу інформація підтвердиться, то це буде перша вдала спроба «розіграти» нашого Президент і суцільна ганьба для спецслужб, які повинні слідкувати за безпекою держави.

Якщо так вдало «розігрують» Президента країни, то що можна говорити про нас «звичайних смертних»? Панове, будьте більш обачливими. Якщо вам невдовзі зателефонує особисто «президент» України, то перед тим як перераховувати гроші на підтримку «демократії», поставте контрольне питання. Можна щось з декларації першої особи. Контрольні питання тут.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів