Як на Херсонщині італієць з українцем знімали кіно

Минулого тижня на мальовничому узбережжі Азовського моря на острові Бірючий відбулася безпрецедентна співпраця актора, народного артиста України Остапа Ступки та італійського режисера Джорджо Куньйо.

В рамках симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY Contemporary Art Project пройшли зйомки однієї з частин експериментального фільму «XAU".

Зйомки відбувалися за підтримки Інституту італійської культури в Україні в рамках програми обміну резидентами з італійської інституцією RESO, що триває вже третій рік.

Джорджо Куньйо – режисер, сценарист, актор і художник, володар численних нагород на міжнародних кінофестивалях, учасник 73-го Венеційського кінофестивалю (2016). Попередні три частини його фільму «XAU" зняті в Колумбії, Єгипті та США.

Проект, до якого залучені люди з різним культурним та соціальним бекграундом, за допомогою метафори золота досліджує людські взаємини в сучасному суспільстві та встановлює стосунки між людьми й організаціями з різних куточків світу через спільне виробництво і цінності, але без використання грошей.

У зйомках четвертої частини, присвяченої Україні, крім зірки театру і кіно Остапа Ступки, в якості акторів та знімальної групи брали участь організатори «Бірючого", куратори та художники – учасники симпозіуму.
Зйомки проходили в Києві, на морському узбережжі, де розміщена резиденція, та на теренах унікальної природної зони – Азово-Сиваського заповідника.

Неповторний експериментальний досвід міжнародної та міжпрофесійної комунікації, що відкриває перспективи подальшої плідної співпраці, залишив яскраві враження у всіх учасників проекту.

Свій коментар дав виконавець головної ролі фільму Остап Ступка: «Втретє в своєму житті зустрічаюся з італійськими кіномитцями, і кожного разу отримую задоволення від співпраці. Цього разу доля звела мене з режисером Джорджо Куньйо, який втілює дуже цікавий проект, знімаючи кожну його частину в різних куточках світу.

В Україні, зокрема на Бірючому, де кожного року збирається формація художників, які займаються мистецтвом в унікальному місці, Джорджо завершив четверту частину свого проекту, де крім мене були задіяні власне художники і непрофесійні актори. Враження чудові.

Коли режисер знає, чого він хоче, виникає розуміння з півслова. Це дуже важливо, особливо коли люди спілкуються різними мовами. Але є одна мова – мова мистецтва. Сподіваюся, наше знайомство і дружба з Джорджо продовжаться ".

Режисер Джорджо Куньйо також поділився власними враженнями від перебування в резиденції та роботи над фільмом: «Бірючий – це фантастичне місце, свого роду паралельний світ, в якому я мав щастя жити останні тижні. Це місце, де все можливо, де люди об'єднуються один з одним і в той же час мають змогу цілковито ізолюватися.

Місце максимального вираження свободи у відносинах і в творчості. Бірючий постав переді мною як велика сім'я.

Під час мого перебування в резиденції BIRUCHIY Contemporary Art Project у співпраці з Інститутом італійської культури (Київ) і Fondazione CRT (Турин), на додачу до створення інсталяції під назвою «БЕСТСЕЛЕР», яка досліджує відносини між глобальною економічною системою і концепцією влади, я отримав можливість закінчити зйомки української глави «XAU" – фільму, робота над яким почалася перед тим у Києві.

Проект був реалізований цілковито завдяки допомозі моєї «родини Бірючого", шляхом синергетичної співпраці всіх залучених сторін. Мені пощастило отримати досвід роботи з Остапом Ступкою, актором, до якого я відчуваю велику особисту і професійну повагу.

Під час зйомок фільму виникали деякі труднощі, але ми здолали їх спільними зусиллями, залишаючись єдиною командою. Остап був одним із нас, і тепер він теж частина родини Бірючого.

Ступка продемонстрував таку здатність оголити власні емоції, що під силу лише великому акторові, який вкладає величезну енергію в створення персонажа. Найближчим часом я сподіваюся на роботу з Остапом в новому проекті, за участі також усіх інших друзів, без яких ніщо не було б можливим. Дякую, "Бірючий".

Матеріал підготувала Наталія МАЦЕНКО

Медіа-МАЯК

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон